Пропустити навігацію

Участь у “круглому столі” з питань охорони праці в КНП “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради”

Участь у “круглому столі” з питань охорони праці в КНП “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради”
 
Головний спеціаліст відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Світлана Прокопів разом з експертом з умов праці Івано-Франківської обласної Профспілки працівників охорони здоров’я України Ольгою Кроленко взяла участь у “круглому столі” з питань охорони праці з посадовими особами КНП “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради».
 
У своєму виступі Світлана Прокопів звернула увагу на питання щодо створення у закладах охорони здоров’я безпечних умов праці на робочих місцях, особисту відповідальність адміністрації та кожного працівника щодо дотримання вимог законодавства з охорони праці.
 
Звернуто увагу на недопущення приховування нещасних випадків на виробництві, чим позбавляється працівника право на соціальних захист. За результатами розслідування розробляються заходи по недопущенню аналогічних нещасних випадків.
 
Фахівець Фонду ознайомила присутніх із законодавчими змінами щодо соціального страхування від нещасного випадку на виробництві, проінформувала про порядок їх розслідування, згідно якого заклади охорони здоров’я повинні надавати невідкладно з використанням засобів зв’язку та протягом доби на паперовому носії екстрене повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок або гостре професійне захворювання на виробництві. Роздала учасникам заходу методичні матеріали з охорони праці для використання в роботі.
 
Ольга Кроленко розповіла, що працівники повинні проходити на підприємстві навчання у формі інструктажів з питань охорони праці, першої допомоги потерпілому, правил поведінки та дій у разі виникнення аварійних ситуацій. Адже відповідальність за порушення правил з охорони праці на виробництві, в першу чергу несуть безпосередні керівники структурних підрозділів.
 
Підприємством повинно забезпечуватись всі необхідні умови з охорони праці, однак працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства, знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.
 
По закінченню круглого столу була проведена зустріч з працівниками відділення сервісної служби. Під час спілкування Ольга Кроленко навела приклади найбільш поширених причин настання нещасних випадків Світлана Прокопів розповіла про види страхових виплат, які призначає та виплачує орган Пенсійного фонду внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.
 
zobrazhennya viber 2024 12 02 15 07 16 435 - Участь у "круглому столі" з питань охорони праці в КНП “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради” zobrazhennya viber 2024 12 02 15 07 15 968 - Участь у "круглому столі" з питань охорони праці в КНП “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради” zobrazhennya viber 2024 12 02 15 07 15 490 - Участь у "круглому столі" з питань охорони праці в КНП “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради”
background Layer 1