Участь у семінарі з вивчення та поширення позитивного досвіду роботи з охорони праці в КП “Івано-Франківськводоекотехпром”
Одним із основних завдань профілактики нещасних випадків на виробництві є інформаційна та методична підтримка при розробці роботодавцями заходів, направлених на поліпшення умов праці, зниження рівня виробничого травматизму, притаманних конкретному виробництву, а також поширення позитивного досвіду щодо створення здорових та безпечних умов праці.
Так, протягом березня фахівцями відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління проведено вивчення позитивного досвіду роботи з охорони праці та профілактики виробничого травматизму в КП “Івано-Франківськводоекотехпром”, яке займається наданням якісних послуг фізичним і юридичним особам із централізованого теплопостачання та централізованого постачання гарячої води.
Метою заходу є запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров’ю працівників, спричиненої умовами виробництва, де виконання виробничих показників не ставиться в пріоритет по відношенню до питань охорони праці.
За наслідками проведеної роботи на базі КП “Івано-Франківськводоекотехпром” проведено семінар з вивчення позитивного досвіду роботи з охорони праці, в якому взяли участь начальник відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи Леся Верб’яна, заступник начальника відділу Василь Соф’як та головний спеціаліст відділу Світлана Прокопів, представники Управління інспекційної діяльності в Івано-Франківській області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, управління праці Івано-Франківської міської ради, Ради профспілок області та керівники служби охорони праці комунальних підприємств Івано-Франківської міської ради.
У вступному слові начальник служби охорони праці КП “Івано-Франківськводоекотехпром” Олена Добровольська ознайомила учасників семінару із роботою підприємства з питань охорони праці. Зазначила, що основним завданням КП “Івано-Франківськводоекотехпром” є безперебійне забезпечення мешканців та суб’єктів господарювання міста послугами з централізованого водопостачання та водовідведення. Технічне обладнання на підприємстві постійно модернізується та оновлюється. В результаті проведення реконструкції водоочисних та каналізаційних очисних споруд відбулося покращення якості очистки води та поліпшення умов праці працівників. Відповідна робота та постійний контроль за станом охорони праці на всіх рівнях згідно розподілу обов’язків дає відповідні результати. Так упродовж останніх п’яти років випадків виробничого травматизму та професійних захворювань не зареєстровано. А це, в свою чергу, є висока оцінка ефективності функціонування системи управління охороною праці.
Учасники заходу ознайомились із системою управління охороною праці на підприємстві, роботою служби охорони праці, організацією проведення навчання працівників, оперативного контролю за станом охорони праці, реалізацією проєктів, спрямованих на введення новітніх технологій, обладнаними побутовими приміщеннями, забезпеченням працівників засобами колективного та індивідуального захисту, нормативно-правовими актами з охорони праці, організацією проведення атестації робочих місць за умовами праці та проходження попередніх і періодичних медичних оглядів працівників.
У своєму виступі Леся Верб’яна відзначила, що керівництвом підприємства, службою охорони праці приділяється значна увага створенню безпечних та нешкідливих умов праці для своїх працівників, що є запорукою досягнення високих показників у роботі підприємства.
Також наголосила, що основним завданням проведеної роботи є вивчення позитивного досвіду функціонування системи управління охороною праці, роботи щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці на підприємстві, що дасть можливість порівняти рівень організації роботи з охорони праці на різних підприємствах, з метою поширення на інші підприємства, де організації роботи з охорони праці та профілактики виробничого травматизму приділяється значно менше уваги, про що свідчать статистичні дані про травматизм на виробництві.
Василь Соф’як проінформував про стан виробничого травматизму в області в 2024 році, види подій та основні причини що призвели до настання нещасних випадків та акцентував увагу присутніх на основних профілактичних заходах, проведення яких дасть можливість знизити рівень виробничого травматизму.
Світлана Прокопів звернула увагу на дотриманні вимог нормативно-правових актів з охорони праці при проведенні робіт підвищеної небезпеки на об’єктах житлово-комунального господарства. Також ознайомила присутніх із видами страхових виплат, які призначає та виплачує орган Пенсійного фонду внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.
Учасники семінару, після вивчення стану охорони праці в КП “Івано-Франківськводоекотехпром”, зробили висновок, що управління охороною праці та екологічною безпекою на підприємстві здійснюється на всіх рівнях. Реалізується комплекс завдань з планування, організації, оперативного керівництва і координації, контролю, обліку, аналізу, оцінки і стимулювання. Позитивний досвід профілактичної роботи щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці в КП “Івано-Франківськводоекотехпром” універсальний і пропонується для поширення та запровадження на підприємствах різних галузей і видів економічної діяльності, в першу чергу підприємств житлово-комунального господарства області.
Підбиваючи підсумки семінару прийнято рішення, що інформацію стосовно позитивного досвіду роботи по створенню безпечних та нешкідливих умов праці в КП “Івано-Франківськводоекотехпром” розмістити та поширити в засобах масової інформації та мережі інтернет. Серед учасників семінару розповсюджено пам’ятки керівникам підприємств, установ та організацій “Позитивний досвід щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці в КП “Івано-Франківськводоекотехпром”.