ІНФОРМАЦІЙНІ ЗАХОДИ В АГРОСЕКТОРІ ПРИКАРПАТТЯ З НАГОДИ ДНЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ
В Івано-Франківській облдержадміністрації з нагоди Дня охорони праці відбулось засідання круглого столу з питань проведення в області цільових інформаційних заходів з безпеки праці в агропромисловому комплексі.
Захід відбувся за участю начальника відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Лесі Верб’яної, представників Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківської районної державної (військової) адміністрації, обласної організації профспілки працівників харчової промисловості, обласної організації профспілки працівників агропромислового комплексу, ради профспілок.
Працівник Фонду наголосила, що головним завданням профілактики нещасних випадків на виробництві є методична та інформаційна підтримка при розробці роботодавцями заходів направлених на поліпшення умов праці, зниження рівня травматизму, притаманних конкретному виробництву, а також поширення позитивного досвіду щодо створення здорових і безпечних умов праці. Проаналізувала стан виробничого травматизму в області, акцентувала увагу на основних причинах настання нещасних випадків на виробництві та наголосили на необхідності проведення профілактичних заходів із запобігання їх виникненню, ознайомили присутніх із законодавчими змінами щодо соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та розповіла про види страхових виплат, які призначає та виплачує орган Пенсійного фонду внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.
Також довела до присутніх звернення з нагоди Всесвітнього дня охорони праці, який у 2025 році проходить під девізом: “Революція в охороні здоров’я та безпеці: роль ШІ та цифровізації на роботі” та запропонувала розробити та провести заходи до Дня охорони праці.
Учасниками заходу наголошено на організацію безпечного проведення весняно-польових робіт, дотриманню технологічних процесів, технічному обслуговуванню та ремонту сільськогосподарської техніки, а також підготовці працівників до безпечної роботи в умовах воєнного стану.
Для запобігання випадкам травмування працівників на роботі та профілактики професійних захворювань, учасники заходу домовилися про розроблення пам’яток для суб’єктів господарювання агропромислового комплексу. Також для налагодження тіснішої співпраці між агропідприємствами та зацікавленими сторонами вирішено проводити аналогічні зустрічі з керівниками агропідприємств у територіальних громадах області.