Участь у нараді з нагоди відзначення Дня охорони праці у виробничому підрозділі «Служба роботи станцій» Івано-Франківського регіону, регіональної філії «Львівська залізниця» АТ «Укрзалізниця»
24 квітня 2025 року заступник начальника відділу перевірки обгрунтованості видачі листків непрацездатності Оксана Ткачук та головний спеціаліст відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Любомир Довжанський взяли участь у нараді з нагоди відзначення Дня охорони праці у виробничому підрозділі «Служба роботи станцій» Івано-Франківського регіону, регіональної філії «Львівська залізниця» АТ «Укрзалізниця».
Любомир Довжанський в своєму виступі відмітив, що за рішенням Міжнародної організації праці 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. В Україні це вшанування запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням. В умовах війни цей День набуває особливого значення. У той час, як країна втрачає найкращих, неприпустимо допускати смертельних випадків на виробництві. Важливо підвищити увагу працівників і керівництва до питань безпеки й гігієни праці, постійно вдосконалювати систему управління охороною праці та впроваджувати найефективніші практики, щоб забезпечити безпеку на виробництві. Девіз Дня охорони праці в 2025 році: «Революція в охороні здоров’я та безпеці: роль ШІ та цифровізації на роботі». У цьому році Всесвітній день безпеки та гігієни праці досліджуватиме різні нові технології через призму безпеки та гігієни праці.
В подальшому Любомир Довжанський інформував присутніх про стан виробничого травматизму в області за підсумками 2024 року, першого кварталу 2025 року та наголосив, що необхідною умовою збереження життя і здоров’я працівників є проведення інструктажів на робочому місці, щорічного навчання з питань охорони праці, проходження медичних оглядів.
Оксана Ткачук виступила з питань прав, обов’язків та відповідальності роботодавця як страхувальника. Зокрема проінформувала про особливості призначення та здійснення страхових виплат за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, які документи, необхідні для призначення страхових виплат. Також під час наради акцентовано увагу на підставах для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності, випадках коли допомога по тимчасовій непрацездатності не надається. Зазначено про важливість недопущення помилок при здійсненні страхових виплат, а також відповідальність за допущені помилки, про умови повернення сум неправомірно використаних страхових коштів, суми штрафів та пені за їх неповернення чи несвоєчасне повернення.
З метою профілактики та запобігання нещасним випадкам виробничому підрозділі надано методичні рекомендації та пам’ятки з охорони праці.