Пропустити навігацію

Оновлено правила державної підтримки щодо розміщення внутрішньо переміщених осіб

4 червня 2026 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанови № 715 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 р. № 333 і від 27 травня 2025 р. № 616» та № 728 «Про внесення змін до Порядку функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб».

Постановами внесено зміни до «Порядку надання закладам, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, фізичним особам – підприємцям компенсації за спожиті житлово-комунальні послуги, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива під час тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2025 року № 616 «Деякі питання надання державної підтримки щодо розміщення внутрішньо переміщених осіб», а також «Порядку функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 вересня 2023 року № 930 «Деякі питання функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб».

Основні зміни, передбачені постановою № 715:

  • строк надання тимчасової компенсації за житлово-комунальні послуги для внутрішньо переміщених осіб, які втратили документи, збільшено з двох до трьох місяців;
  • в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України обов’язково відображатиметься інформація про прийняті рішення щодо призначення або відмови у призначенні компенсації із зазначенням причин відмови, розрахунок її розміру, а також дані про нараховані та виплачені суми за відповідні періоди.

Постановою № 728 передбачено:

  • обов’язковий моніторинг приміщень перед їх включенням до переліку місць тимчасового проживання;
  • уточнення порядку укладення, продовження та припинення договорів користування такими приміщеннями;
  • збільшення строку тимчасового проживання для осіб, які не мають документів, що посвідчують особу;
  • запровадження заходів, спрямованих на сприяння працевлаштуванню непрацюючих осіб працездатного віку;
  • оновлення форми чек-листа для моніторингу стану та облаштування місць тимчасового проживання.

715 i 728 - Оновлено правила державної підтримки щодо розміщення внутрішньо переміщених осіб

background Layer 1