Пропустити навігацію

На Прикарпатті відбулося розширене засідання обласної робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення

Цей захід відбувся під головуванням заступника голови облдержадміністрації Богдана Кобилянського за участю директора фінансово-економічного департаменту Пенсійного фонду України Тетяни Король, директора департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці  Ігоря Дегнери, очільників головного управління Пенсійного фонду України області Надії Павлюк,  управління Держпраці в області Ігоря Росипайла, заступника начальника головного управління Державної фіскальної служби України в області Наталії Зікрати, начальників територіальних управліннь Фонду області та голів райдержадміністрацій. Запрошено керівників суб’єктів господарської діяльності.

Богдан Кобилянський привітав усіх присутніх та наго лосив на важливості дотримання трудового законодавства. «Сьогодні нам необхідно активізувати діяльність обласних та районних робочих груп з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення і проаналізувати стан справ у цій сфері», – підкреслив посадовець.

Основними джерелами збільшення надходжень до Пенсійного фонду України є збільшення заробітної плати та зростання кількості застрахованих осіб, в тому числі за рахунок детінізації зайнятості. Тому, виявлення та реагування на виявлені ознаки порушень законодавства про працю є одним із основних завдань органів влади. «Ми говоримо про соціальну відповідальність бізнесу. Держава пішла на всі уступки. В 2016 році знижено ставку єдиного соціального внеску вдвічі. Що ми отримали? Майже нічого. Фонд оплати праці мав зрости, як мінімум – вдвічі. Мала збільшитись кількість застрахованих осіб. Однак, фонд оплати праці збільшився на 23 %. Тобто бізнес дозволив собі забрати від людей кошти і отримати надприбутки», – констатувала Тетяна Король.

В своїй доповіді начальник головного управління Надія Павлюк окреслила результати моніторингу, що здійснюється органами Пенсійного фонду, можливих порушень фінансового та трудового законодвавства і які впливають на сплату єдиного соціального внеску: «Результати моніторингу за окремими «ризиковими» критеріями показників є предметом детального опрацювання нашими партнерами – контролюючими органами. Головному управлінню Державної фіскальної служби України в області передано інформацію щодо 187 випадків (у 120 страхувальників) порушення роботодавцями законодавства про сплату єдиного внеску та управлінню Держпраці передано інформацію щодо 1027 випадків (у 980 страхувальників) по 20852 застрахованих особах, коли у страхувальників були наявні ознаки можливого порушення чинного законодавства про працю. Робота триває.».

На засіданні акцентовано на необхідності виявлення ознак неоформленої праці та порушень законодавства про працю із використанням Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Подальша співпраця дозволить вживати ефективні заходи для вирішення проблемних питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення.

IMG 0643 300x200 - На Прикарпатті відбулося розширене засідання обласної робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населенняIMG 1811 - На Прикарпатті відбулося розширене засідання обласної робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населенняIMG 0660 300x200 - На Прикарпатті відбулося розширене засідання обласної робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населенняIMG 1786 - На Прикарпатті відбулося розширене засідання обласної робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населенняIMG 1837 - На Прикарпатті відбулося розширене засідання обласної робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення33939006 380376349114999 7512805387423186944 o 300x200 - На Прикарпатті відбулося розширене засідання обласної робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення

background Layer 1