Про результати роботи з питань запобігання та виявлення корупції за 2024 рік
Про результати роботи з питань запобігання та виявлення корупції за 2024 рік
Протягом 2024 року робота головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області була спрямована на безумовне та чітке виконання норм та вимог Закону України «Про запобігання корупції», а також Антикорупційної програми Пенсійного фонду України.
Відділом з питань запобігання та виявлення корупції відповідно до покладених на нього завдань та на виконання частини першої статті 512 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) здійснена перевірка факту подання декларацій суб’єктами декларування, які працюють або працювали в головному управлінні та повідомлено Національне агентство з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій у визначеному законодавством порядку.
За результатами перевірки встановлено:
– 1955 фактів подання декларацій працівниками головного управління;
-1537 фактів подання декларацій з типом «щорічна» – фактів порушень не виявлено;
– 198 фактів подання декларацій «кандидата на посаду» – фактів порушень не виявлено;
– 112 фактів подання декларацій «щорічна (я припинив діяльність)» працівниками, які звільнені у 2023 році, встановлено 3 факти несвоєчасного подання декларацій та 43 факти неподання декларацій;
– 108 фактів подання декларацій особами, які звільнені у 2024 році, встановлено 3 факти несвоєчасного подання декларацій та 2 факти неподання декларацій.
Таким чином, спеціалістами відділу здійснено перевірку 2004 фактів подання декларацій за результатами яких по 49 випадкам встановлених фактів несвоєчасного або неподання декларацій направлені відповідні повідомлення до НАЗК.
В рамках заходів, щодо усунення корупційних ризиків під час пенсійного забезпечення працівників Фонду та їх близьких осіб, продовжений контроль за своєчасним вжиттям заходів, спрямованих на запобігання та врегулювання конфліктів інтересів.
З початку 2024 року від працівників головного управління надійшло 20 повідомлень про потенційний конфлікт інтересів, який виник у державних службовців під час виконання службових повноважень та який міг вплинути на об’єктивність прийнятих рішень. За результатами розгляду цих повідомлень з метою врегулювання потенційного конфлікту інтересів видано 20 наказів про врегулювання КІ.
У минулому періоді від громадян надійшло 2 звернення про можливі факти здійснення корупційних дій працівниками головного управління. Дані, викладені в цих повідомленнях, не знайшли свого підтвердження. По всіх зверненнях були підготовлені аргументовані відповіді.
В якості одного із запобіжних антикорупційних механізмів проводиться робота щодо попередження осіб, які призначені на посади державної служби, про обмеження, встановлені антикорупційним законодавство. Крім того, забезпечено ознайомлення кожного працівника, що звільняється з державної служби, з обмеженнями та заборонами, після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави відповідно до вимог Законів України «Про державну службу» та «Про запобігання корупції». З початку року з обмеженнями та заборонами було ознайомлено 308 осіб (198 – призначених на посади, 110 – звільнених з початку 2024 року).
В звітному періоді від НАЗК надійшло 1 повідомлення про факт встановлення ознаки відображення у поданій декларації за 2023 рік недостовірних відомостей, про що відповідно до статті 58 Закону України «Про запобігання корупції» було повідомлено головне управління Національної поліції в Харківській області.
Пріоритетним напрямком роботи з питань запобігання та виявлення корупції залишалося проведення роз’яснювальної роботи серед державних службовців щодо основних положень антикорупційного законодавства та запобігання можливим правопорушенням, запобігання виникненню конфлікту інтересів та його врегулювання. Систематично опрацьовуються роз’яснення НАЗК та забезпечується ознайомлення з отриманою інформацією працівників головного управління через підсистему «Електронного документообігу». Відділом розроблено й доведено для додаткового вивчення працівниками 4 інформаційних матеріали на антикорупційну тематику, одночасно на сторінці головного управління на порталі ПФУ розміщено 12 матеріалів.
З працівниками головного управління проведено 26 семінарів з антикорупційної тематики, в яких прийняло участь 1964 державних службовців.
Систематично здійснювалась консультаційна та роз’яснювальна робота.
Відділом з питань запобігання та виявлення корупції надано 248 консультації працівникам управління та суб’єктам декларування щодо вимог антикорупційного законодавства.
Затверджено перелік внутрішніх каналів повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень. Повідомлень не надходило.
Фактів порушень обмежень, передбачених антикорупційним законодавством та законодавством про державну службу, не виявлено.
Забезпечено контроль за організацією та правильністю проведенням процедур публічних закупівель, а також своєчасним оприлюдненням інформації про них.