Пропустити навігацію

Обґрунтування технічних та якісних характеристик та очікуваної вартості предмета закупівлі (станом на 27.02.2025)

ОБҐРУНТУВАННЯ

технічних та якісних характеристик предмета закупівлі,

його очікуваної вартості та/або розміру бюджетного призначення в межах закупівлі

UA-2025-02-27-010299-a.

 

Підстава для публікації обґрунтування: Закон України «Про публічні закупівлі», постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 12.10.2022 № 1178 (зі змінами).

Мета проведення закупівлі:  Для забезпечення потреб головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області необхідно здійснити закупівлю постачання теплової енергії по об’єкту за адресою : Харківська область, с-ще Шевченкове, вул. Лермонтова, 7. 

Замовник: Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області.

ЄДРПОУ: 14099344.

Вид процедури закупівлі: Закупівля без використання електронної системи.

Ідентифікатор закупівлі: UA-2025-02-27-010299-a.

 

Предмет закупівлі Код ДК 021:2015: 09320000-8 Пара, гаряча вода та пов’язана продукція

Код КЕКВ: 2271 – Оплата теплопостачання.

Очікувана вартість предмета закупівлі: Відповідно до очікуваних асигнувань на 2025 рік  становить 264105,00 грн. (двісті шістдесят чотири тисячі сто п’ять грн. 00 коп.) з ПДВ.

Обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі:

Відповідно до статті 64 Конституції України в умовах воєнного або надзвичайного стану тимчасово можуть встановлюватись окремі обмеження прав і свобод з обов’язковим зазначенням строку дії цих обмежень.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64 (зі змінами) термін дії воєнного стану встановлено до 09.05.2025.

Статтею 4 Указу № 64 Кабінету Міністрів України постановлено невідкладно:

1) ввести в дію план запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Україні;

2) забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов’язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану на території України.

Стаття 121 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» передбачає, що Кабінет Міністрів України в разі введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях:

1) працює відповідно до Регламенту Кабінету Міністрів України в умовах воєнного стану;

2) розробляє та вводить в дію План запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в окремих місцевостях України з урахуванням загроз та особливостей конкретної ситуації, яка склалася.

Згідно з сьомим абзацом пункту 5 частини 1 статті 20 Закону України від 27.02.2014  № 794 «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України здійснює керівництво єдиною системою цивільного захисту України, мобілізаційною підготовкою національної економіки та переведенням її на режим роботи в умовах надзвичайного чи воєнного стану.

З метою невідкладного забезпечення заходів правового режиму воєнного стану, до яких у тому числі входить здійснення публічних закупівель, частиною 3-7 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону встановлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні”» від 24.02.2022 № 2102-IX, та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт та послуг для замовників, передбачених цим Законом (далі — Особливості), визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених пунктом 3-8 цього розділу.

На виконання цієї норми Закону урядом були прийняті Особливості.

Положеннями Особливостей передбачено підставу для здійснення закупівлі за підпунктом 5 пункту 13: придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку відсутності конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником.

Обсяг закупівлі визначається на підставі річного планування, а також з урахуванням потреби замовника на 2025.

Відповідно до службових записок начальника управління адміністративного забезпечення Медведка С. І. від 28.10.2024 № 3149/11-16, начальника відділу бухгалтерського обліку № 2 фінансово-економічного управління Ляшко Н. Л. від 27.01.2024 № 352/05-16 існує потреба у здійсненні Закупівлі.

Згідно з Особливостями з урахуванням Закону  та потребами Замовника передбачено здійснити Закупівлю в обсязі  33 Гкал на очікувану вартість закупівлі 264105,00 грн з ПДВ.

Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 1 Закону України «Про природні монополії» від 20.04.2000 № 1682-ІІІ (далі – ЗУ «Про природні монополії») природна монополія — стан товарного ринку, при якому задоволення попиту на цьому ринку є більш ефективним за умови відсутності конкуренції внаслідок технологічних особливостей виробництва (у зв’язку з істотним зменшенням витрат виробництва на одиницю товару в міру збільшення обсягів виробництва), а товари (послуги), що виробляються суб’єктами природних монополій, не можуть бути замінені у споживанні іншими товарами (послугами), у зв’язку з чим попит на цьому товарному ринку менше залежить від зміни цін на ці товари (послуги), ніж попит на інші товари (послуги) (далі — товари).

Відповідно до частини 2 статті 5 ЗУ «Про природні монополії» Зведений перелік суб’єктів природних монополій ведеться Антимонопольним комітетом України на підставі реєстрів суб’єктів природних монополій у сфері житлово-комунального господарства, що формуються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, а в інших сферах, в яких діють суб’єкти природних монополій, — національними комісіями регулювання природних монополій у відповідній сфері або органами виконавчої влади, що здійснюють функції такого регулювання до створення зазначених комісій.

Порядком складання та ведення зведеного переліку суб’єктів природних монополій, що затверджений розпорядженням Антимонопольного комітету України 28.11.2012 № 874-р, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.12.2012 за № 2119/22431, зокрема, встановлено, що Зведений перелік суб’єктів природних монополій розміщується щомісяця до 20 числа на офіційному вебсайті Антимонопольного комітету України (http://www.amc.gov.ua) — https://amcu.gov.ua/.

Відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, «Про затвердження Порядку складання та ведення НКРЕКП реєстру суб’єктів природних монополій» від 19.10.2017 № 1268 реєстр суб’єктів природних монополій, які провадять господарську діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, складає та веде Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Внесення до Реєстру відомостей про суб’єктів природних монополій, які провадять господарську діяльність у сферах централізованого водопостачання та водовідведення, транспортування теплової енергії відповідно до ліцензій, виданих обласними, Київською міською державними адміністраціями, здійснюється на підставі інформації, наданої до НКРЕКП обласними, Київською міською державними адміністраціями за формою, наведеною в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше 5 числа кожного місяця.

Відомості щодо суб’єктів природних монополій, які провадять господарську діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, вносяться НКРЕКП до Реєстру станом на останнє число звітного місяця. Реєстр розміщується щомісяця не пізніше 7 числа на офіційному вебсайті НКРЕКП (http://www.nerc.gov.ua/), відомості з якого щомісяця до 10 числа на електронних та паперових носіях подаються до Антимонопольного комітету України.

Відповідно до інформації зведеного переліку суб’єктів природних монополій, розміщеного на офіційному вебсайті Антимонопольного комітету України, встановлено, що Комунальне підприємство «АКВА» Шевченківської селищної ради (код ЄДРПОУ 41390693) включено до зведеного переліку суб’єктів природних монополій, в межах місцезнаходження замовника, а саме Харківська область, с-ще Шевченкове, на ринку транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами, займаючи монопольне становище.

Згідно з Реєстром суб’єктів природних монополій у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення Комунальне підприємство «АКВА» Шевченківської селищної ради (код ЄДРПОУ 41390693)  включено до Реєстру суб’єктів природних монополій у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на ринку транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами, який розміщено на офіційному вебсайті НКРЕКП (http://www.nerc.gov.ua/) під номером 180.

Мережі Замовника підведені безпосередньо до потужностей Комунального підприємства «АКВА» Шевченківської селищної ради, яке, у свою чергу, є суб’єктом природних монополій, альтернатива постачання теплової енергії іншим постачальником відсутня з технічних причин, а підключення до інших джерел постачання тепла не обґрунтовано технічними можливостями.

У зв’язку з вищевикладеним постачання теплової енергії можливе виключно Комунальним підприємством «АКВА» Шевченківської селищної ради у зв’язку з відсутністю конкуренції з технічних причин, що документально підтверджена.

Водночас, як передбачено чинним законодавством, під час здійснення закупівель замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель.

Таким чином, враховуючи зазначене, з метою дотримання принципу ефективності закупівлі, якнайшвидшого забезпечення наявної потреби Замовника в умовах воєнного стану замовник прийняв рішення щодо здійснення Закупівлі без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі постачання теплової енергії по об’єкту за адресою: Харківська область, с-ще Шевченкове, вул. Лермонтова 7 та застосування під час здійснення Закупівлі, як виняток, підстави за підпунктом 5 пункту 13 Особливостей: придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку відсутності конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником, і укладення договору. 

З огляду на викладене, рішення щодо проведення закупівлі відповідає чинному законодавству.

За результатами закупівлі, здійсненої відповідно до цього пункту, замовники оприлюднюють в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 38 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону.

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі: технічні та якісні характеристики предмета закупівлі визначені відповідно до потреб замовника з урахуванням вимог законодавства та внутрішніх нормативно – розпорядчих актів замовника.

background Layer 1