Пропустити навігацію

Про результати роботи з питань запобігання та виявлення корупції за 2017 рік

В роботі з питань запобігання та виявлення корупції основні зусилля управління були зосереджені  на реалізації заходів, передбачених «Антикорупційною програмою Пенсіонного фонду України на 2017 рік» (далі «Антикорупційна програма») та мінімізації впливу на працівників Фонду корупційних ризиків.

Так, на виконання наказу Пенсійного фонду України від 25.04.2017 №79 «Про Антикорупційну програму»  були розроблені «Заходи головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо виконання Антикорупційної програми Пенсійного фонду України на 2017 рік» (далі «Заходи»).

Під час здійснення моніторингу норм та практики застосування законодавчих та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність органів Пенсійного фонду України, не виявлено прогалин та недоліків, що можуть сприяти втягненню працівників органів Пенсійного фонду України в корупційну чи злочинну діяльність.

В червні 2017 року керівництвом головного управління прийнято участь в експертній зустрічі на тему «Реформування системи пенсійного забезпечення», яка була організована Секретаріатом Кабінету Міністрів України за участю керівництва Міністерства соціальної політики.

В рамках продовження заходів щодо усунення корупційних ризиків під час пенсійного забезпечення керівного складу та працівників головного управління та працівників управлінь Фонду, членів їх сімей, продовжений контроль за своєчасним вжиттям заходів, спрямованих на запобігання та врегулювання конфліктів інтересів.

На виконання мети щодо мінімізації корупційних ризиків під час використання службової інформації, забезпечується доступ громадськості до публічної інформації, яка отримана, створена або знаходиться у володінні управління пенсійного забезпечення головного управління.

За 2017 рік надано 48 відповідей на запити щодо надання публічної інформації.

Протягом звітного періоду продовжувала висвітлюється діяльність управлінь Фонду в засобах масової інформації.

Управліннями Фонду було організовано 862 зустрічі з населенням, проведено 1077 зустрічей в трудових колективах, проведено 181 зустріч з ветеранськими та громадськими організаціями, 258 занять в «Школі майбутнього пенсіонера».

Фахівцями головного та управлінь Фонду підготовлено та оприлюднені                       158 публікацій в друкованих засобах масової інформації. Проведено 202 виступу на радіо, 140 – на телебаченні, 99 засідань «круглого столу» з питань перетворень у системі пенсійного страхування та вдосконалення роботи органів Пенсійного фонду. Розповсюджено близько 109,9 тис. буклетів, листівок, брошур.

В головному та управліннях Фонду працювали 52 телефони «гарячої лінії», на які звернулися понад 20,2 тис. чол.

На веб- сайт Пенсійного фонду України було надіслано 35 інформацій щодо проведення різних актуальних заходів стосовно пенсійного забезпечення в Харківській області.

Також, на веб-ресурсах області було розміщено 181 інформацію щодо діяльності органів Фонду за всіма напрямками діяльності.

Запроваджено проведення оперативних перевірок за принципом “таємних покупців”. З метою вивчення стану роботи щодо організації та здійснення прийому громадян проведено 40 оперативних перевірок за принципом «таємний покупець» в 10 управліннях Фонду. Під час перевірок, порушень антикорупційного законодавства з боку працівників Фонду не виявлено.

В управліннях фонду впроваджено в експлуатацію централізовану систему призначення та виплати пенсій. Реалізується механізм обслуговування громадян та обробки пенсійної документації у фронт-офісах на базі централізованих інформаційних технологій спеціалістами, які безпосередньо здійснюють прийом громадян. Підготовка документів про призначення (перерахунок) пенсій здійснюється спеціалістами фронт-офісу управлінь Фонду, з унеможливленням такої підготовки спеціалістами головного управління та управлінь Фонду, які безпосередньо здійснюють прийом громадян. З 11 вересня 2017 в управліннях Фонду розпочато призначення та перерахунок пенсій в режимі паралельного опрацювання пенсійної документації.

У звітному періоді, керівництво управління продовжувало удосконалення організаційних заходів по виконанню вимог щодо впровадження системного моніторингу можливих порушень антикорупційного законодавства та законодавства про державну службу, насамперед, щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, а також обмеження спільної роботи близьких осіб. Так, ознайомлення з вимогами і обмеженнями щодо прийняття та проходження державної служби, визначених в Законах України «Про державну службу», «Про запобігання корупції» та «Про захист персональних даних», а також в «Правилах етичної поведінки державних службовців», продовжувало проводиться при оформленні на посади державних службовців, а також під час відповідних семінарів та службових нарад. Крім того, при прийняті на посаду та при заповнені особової картки державного службовця, спеціалісти (кандидати на заміщення вакантних посад) письмово повідомляли керівників управлінь Фонду про наявність, або відсутність у них близьких осіб, працевлаштованих у структурних підрозділах Фонду.

У звітному періоді, зі спеціалістами головного управління та управлінь Фонду проведено 400 семінарів та службових нарад, на яких обговорювались питання запобігання та виявлення корупції.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 579 «Про затвердження плану заходів з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права», наказу Пенсійного фонду України від 15 вересня 2017 року № 184 «Про заходи з участі у проведенні Всеукраїнського тижня права» та з метою підвищення кваліфікації, рівня правових знань працівників головного управління та управлінь Фонду, наказом головного управління від 21 вересня 2017 року № 207 було затверджено план заходів з участі у проведенні у 2017 році Всеукраїнського тижня права в органах Пенсійного фонду України Харківської області.

Навчання спеціалістів управлінь Фонду здійснювалось на базі Харківського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України, навчально-методичного центру Державного підприємства «Інформаційний центр персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України», Інституту післядипломної освіти Національної Академії внутрішніх справ України (м. Київ). За 2017 рік навчання за професійними програмами пройшли 55 державних службовців Фонду та 6 начальників територіальних управлінь за тематичними короткостроковими семінарами. Також, 3 працівника підвищили кваліфікацію з питань запобігання корупції на базі Інституту післядипломної освіти Національної академії внутрішніх справ та 2 – на базі Національної академії державного управління при Президентові України.

У грудні місяці було проведено тестування працівників управлінь Фонду для визначення рівня знань антикорупційного законодавства та законодавства про державну службу. Кількість державних службовців які узяли участь у тестуванні склала 1383 особи (фактична чисельність – 1604 держслужбовця), тести складено успішно.

Станом на 31 грудня 2017 року  спеціалістами головного управління та управлінь Фонду своєчасно подані 2652 електронні декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави. Виявлено 20 випадків неподання, або несвоєчасного подання електронних декларацій суб’єктами декларування. По кожному факту повідомлено Національне агентство з питань запобігання корупції.

За  2017 рік керівним складом  управлінь Фонду прийнято на особистих прийомах  6507  громадян, з них – 1651 на виїзних прийомах.

Шляхом моніторингу офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання та виявлення корупції (далі НАЗК) і підпискою на електронну розсилку новин від цього агентства, організовано оперативне відстеження новин та рекомендацій щодо державної служби і втілення у практичну діяльність антикорупційного законодавства. Організовано оперативне повідомлення про таки новини спеціалістів управлінь Фонду.

Так, згідно з інформацією НАЗК, на виконання Указу Президента України від 15 травня 2017 року №133/2017, спеціалісти Фонду були проінформовані про необхідність невідкладного змінення електронних поштових скриньок російських доменів в особистих облікових записах Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на електроні поштові скриньки, створені на українських серверах. В серпні – вересні 2017 року організовано  ознайомлення відповідальних осіб з питань запобігання та виявлення корупції в управліннях Фонду з «Методичними рекомендаціями щодо діяльності уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції», які затверджені Рішенням НАЗК 13.07.2017 року №317. В грудні 2017 року, за рекомендацією НАЗК та Пенсійного фонду України, з метою завчасної підготовки до чергового етапу електронного декларування в Україні, державним службовцям управлінь Фонду окремою службовою запискою було нагадано про необхідність перевірки особистих адрес електронних поштових скриньок та працездатність електронних цифрових підписів.

Забезпечено постійний контроль за своєчасною організацією та проведенням процедур публічних закупівель, оприлюдненням інформації про них, застосування законодавства у цій сфері органами Фонду.

Для прозорого та відкритого доступу до інформації про використання бюджетних коштів головного управління та управлінь Фонду, про закупівлю товарів, робіт та послуг згідно вимог Закону України “Про відкритість використання публічних коштів”, данні розміщується у встановлені строки на веб- порталі уповноваженого органу та “Єдиному веб- порталі використання публічних коштів “Edata”. З метою повного виконання норм Закону України “Про публічні закупівлі”, інформація про закупівлю товарів, робіт та послуг, здійснених після 01.08.2016 року, оприлюднюється через Майданчик “Держзакупівлі.онлайн” в системі «ProZorro».

З метою забезпечення виконання Закону України «Про публічні закупівлі» та на  виконання наказу Пенсійного фонду України від 14.06.2017 № 116 «Про деякі питання організації закупівель для забезпечення потреб Пенсійного фонду України та його органів» наказом головним управлінням і наказами управлінь Фонду  визначено вартісну межу закупівлі товарів, робіт, послуг для проведення електронних допорогових закупівель та відповідальних осіб за проведення цієї процедури.

Щоквартально проводиться моніторинг державних закупівель, що здійснюють управліннями Фонду з метою недопущення поділу предмета закупівлі на частини або заниження його вартості для уникнення проведення процедури закупівлі а також чіткого дотримання норм Закону України “Про публічні закупівлі”. Узагальнений аналіз виявлених упущень та недоліків доводиться до керівників управлінь Фонду на селекторних нарадах. Крім того, юридичною службою головного управління для недопущення фактів корупції, в т.ч. у сфері публічних закупівель, було підготовлено 3 методичні рекомендації щодо організації роботи у сфері публічних закупівель.

У 2017 році спеціалісти головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області та управлінь Фонду не притягались до кримінальної та адміністративної відповідальності за скоєння корупційних злочинів або правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Від спеціально уповноважених суб’єктів в сфері протидії корупції,  викривачів, громадських організацій та окремих громадян не надходило повідомлень про корупційні правопорушення і зловживання у діяльності окремих працівників  або  управління в цілому.

 

background Layer 1