До відома застрахованих осіб! Окремі НАСЛІДКИ цивільно-правових відносин!
В області, згідно з поданою звітністю, в грудні 2017 року 1500 страхувальників використовували працю 8069 осіб, які виконували роботи (надавали послуги) за цивільно- правовими договорами. А це складає майже 3 відсотки від усіх працюючих. При цьому 2118 застрахованих осіб виконували роботи (надавали послуги) за цивільно-правовими договорами рік і більше. Протягом 2017 року спостерігалася тенденція щодо збільшення кількості застрахованих осіб, які виконували роботу за цивільно-правовими договорами.
Законодавство захистило роботодавця і надало йому правові важелі у регулюванні виплати заробітної плати. Оформлення договорів цивільно-правового характеру це – мінімум норм і вимог законодавства, взаємних прав і обов’язків, тому укладення договору цивільно-правового характеру вигідно роботодавцю.
Уклавши договір цивільно-правового характеру, працюючий втрачає право вимагати від роботодавця:
- оплати за лікарняним листком;
- надання щорічної оплачуваної відпустки;
- дотримання заходів техніки безпеки та створення належних умов праці;
- виплати офіційної заробітної плати не менше двох разів на місяць, у розмірі не менше встановленого мінімуму, а це на даний час 3723 грн.
Робота за договорами цивільно-правового характеру звужує право на соціальний захист та зарахування страхового стажу сьогодні, а в майбутньому може позбавити права на пенсійні виплати.
Шановні працівники! Перед влаштуванням на роботу за договорами цивільно-правового характеру рекомендуємо Вам врахувати всі наслідки від такого кроку та наполягати на оформленні повноцінного працевлаштування.
Відділ забезпечення наповнення бюджету
фінансово-економічного управління
головного управління Пенсійного фонду України
в Хмельницькій області