На Хмельниччині відбулись зустрічі з представниками громадських організацій учасників ліквідації аварії на ЧАЕС
Напередодні річниці Чорнобильської катастрофи в головному управлінні Пенсійного фонду України Хмельницької області відбулись робочі зустрічі керівного складу та начальників сервісних центрів в районах і містах області з представниками громадських організацій учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Станом на 1 квітня поточного року в головному управлінні у числі 403,0 тисяч пенсіонерів області нараховується 5 тисяч осіб (1,2%) з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, середній розмір пенсії яких складає 4573,36 грн., що на 2184,53 грн., або на 91,4% більше, ніж середньообласний (2388,83 грн.).
Під час цих зустрічей мова йшла про особливості пенсійного забезпечення ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та зміни в законодавстві в рамках реалізації реформування пенсійної системи.
Найбільше учасників цих зібрань цікавили питання погашення заборгованості пенсійних виплат за рішеннями судів, на які фахівці Фонду надали роз’яснення, що станом на 1 квітня 2019 року залишились не профінансованими виплати по 589 судових рішеннях на суму 9,6 млн. грн., оскільки відповідно до статті 63 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” фінансування витрат, пов‘язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.