Інформація про стан виконання та дотримання вимог антикорупційного законодавства в органах Пенсійного фонду України Хмельницької області протягом 2017 року
Для забезпечення реалізації Антикорупційної програми Пенсійного фонду України на 2017 рік головним управлінням видано наказ від 05.07.2017 року № 125 «Про впровадження антикорупційної програми в органах Пенсійного фонду України Хмельницької області на 2017 рік», затверджено відповідні заходи та визначено пріоритетні завдання, що включають визначення засад загальної відомчої політики щодо запобігання та протидії корупції, оцінку корупційних ризиків, проведення роз’яснювальної роботи та визначення рівня знань державних службовців.
Протягом 2017 року в органах Фонду області здійснено 1360 перевірок своєчасності подання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, осіб уповноважених на виконання функцій держави відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закону) та формою, яка визначена Національним агентством. В ході перевірки встановлено 9 порушень про що проінформовано Національне агентство з питань запобігання корупції.
Організовано 61 семінар – навчання «Правова освіта», 2 виробничі наради та тестування, в якому взяли участь 633 державних службовці, що складає 84,7% від загальної кількості.
Проведено 8 контрольних заходів у територіальних управліннях, в результаті яких здійснено аналіз взаємодії структурних підрозділів при виконанні покладених на них завдань, правомірності прийнятих рішень про пенсійне забезпечення працівників органів Фонду області та членів їх сімей.
На постійному контролі перебуває питання формування потреби та фінансування пенсійних виплат та недопущення надання переваг при спрямуванні коштів на об’єкти з виплати та доставки пенсій. Крім того, територіальними управліннями інформується головне управління щодо своєчасного списання коштів з рахунка управління на рахунки установ, що проводять виплату та доставку пенсій.
В цілому, органами Фонду області забезпечено багатоступеневий внутрішній контроль при реалізації повноважень. Здійснюються заходи з впровадження централізованого призначення та виплати пенсій. Централізовано функції щодо проведення перевірок суб’єктів господарювання, що підсилило рівень контролю за дотриманням вимог законодавства в сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та забезпечує дотримання вимог антикорупційного законодавства.
Використання авторизованих електронних майданчиків при здійсненні закупівель запобігає проявам корупції у цій сфері, за результатами яких зекономлено 0,6 млн. грн. бюджетних коштів.
Вдосконалено роботу з персоналом, забезпечено вжиття заходів щодо запобігання потенційного та реального конфлікту інтересів та роз’яснено працівникам, уповноважених на виконання функцій держави, порядок дій у випадку виникнення потенційного конфлікту інтересів та недопущення виникнення реального конфлікту інтересів. Усі державні службовці та службовий персонал ознайомлено з обмеженнями, зазначеними в Законі України «Про запобігання корупції».
Завідувач сектору з питань запобігання
та виявлення корупції