Відбувся онлайн – коучинг на тему «Пенсійний календар – 2022»
З метою популяризації правової літератури серед населення, залучення фахівців бібліотек Хмельниччини до просвітницької роботи, за ініціативи Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки, 18 січня 2022 року відбувся онлайн – коучинг на тему «Пенсійний календар – 2022», в якому взяли участь представники головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області: Юлія Ковальчук – заступник начальника головного управління, Майя Тернавська – заступник начальника управління обслуговування громадян, Вячеслав Чубар – начальник відділу методології та контролю за використанням даних інформаційних систем та електронних реєстрів управління інформаційних систем та електронних реєстрів.
Юлія Ковальчук розповіла учасникам зустрічі як зростатимуть пенсії жителів Хмельниччини у 2022 році. Спікер поінформувала, що вже у січні перераховані пенсії отримають громадяни з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи та члени сімей загиблих учасників АТО. В березні відбудеться щорічна індексація. Працюючим пенсіонерам виплати перерахують в квітні. У липні та грудні зміниться прожитковий мінімум, а відтак зростуть мінімальні пенсії. В жовтні буде запроваджено доплати для пенсіонерів 70+ і встановлено мінімальну пенсійну виплату для даної категорії пенсіонерів на рівні 3000 грн. Перерахунки пенсій здійснюються головним управлінням Пенсійного фонду області автоматично, за матеріалами пенсійних справ і не потребують додаткових звернень.
Майя Тернавська зосередила увагу слухачів на електронних сервісах Пенсійного фонду України, які дають можливість заощадити час та вирішити чимало питань дистанційно. Докладніше зупинилась на таких сервісах як «Пенсійний калькулятор», який дає можливість користувачу самостійно розрахувати розмір майбутньої пенсії за віком за даними про страховий стаж та заробітну плату, що міститься в Реєстрі застрахованих осіб, «Автоматичне призначення пенсії», що дає можливість подати документи для призначення пенсії, не відвідуючи територіальні органи Пенсійного фонду. За допомогою сервісу «Електронне звернення» користувачі вебпорталу можуть звернутися до органів Пенсійного фонду України із заявою, скаргою чи пропозицією за допомогою електронного звернення.
Вячеслав Чубар відмітив, що за 5 років держава має повністю оцифрувати трудові книжки громадян. Так, по Хмельницькій області подано більше 43,4 тис. сканованих паперових трудових книжок для проведення оцифрування та перенесення їх в електронну форму, з них 15,3 тис. страхувальниками і 1,5 тис. застрахованими особами. Як зауважив фахівець, у числі основних переваг електронної трудової книжки — автоматичне призначення пенсії, дистанційне обслуговування громадян, спрощення доступу до інформації про набутий стаж та зменшення негативних наслідків втрати паперових документів. Також нагадав, що з 1 жовтня минулого року Україна повністю виключила паперові листки непрацездатності з обігу. Станом на 1 січня 2022 року по Хмельницькій області сформовано 118, тис. електронних листків непрацездатності.
На завершення, фахівці Фонду області відповіли на численні запитання учасників зустрічі.
В онлайн – коучингу взяли участь 102 учасники.