У головному управлінні Фонду області підсумували роботу за 2023 рік
14 лютого 2024 року у головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області підсумували результати роботи за 2023 рік. У засіданні колегії взяв участь Голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус та соціальні партнери: голова Федерації професійних спілок Хмельницької області Олег Сковородніков, начальник філії Хмельницького обласного управління АТ «Ощадний банк» Володимир Машталер, операційний директор Південно-Західного регіону АТ «Укрпошта» Олена Дорошенко, голова громадської організації «Спілка інвалідів війни та ветеранів АТО Хмельниччини» Володимир Шрубковський та керівники структурних підрозділів.
Розпочинаючи свій виступ начальник головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Олександр Крупа зазначив, що 2023 рік для головного управління Хмельниччини, як і всієї системи Пенсійного фонду України, став черговим етапом реформування, удосконалення та випробування на міцність й згуртованість в організації роботи. Підсумки діяльності за звітний період є цьому підтвердженням. Серед основних результатів нашої роботи є забезпечення своєчасного та в повному обсязі фінансування пенсійних, страхових виплат, житлових субсидій та пільг, виконання планових показників із надходження коштів до бюджету Фонду на 100,7%. За 2023 рік мешканцям області у визначені законодавством строки призначено майже 16 тисяч пенсій, встановлено 438 пенсій за особливі заслуги перед Україною, своєчасно проведено понад 30 тис. перерахунків.
Більш детальніше, з цифрами, про результати роботи, проінформувала перший заступник начальника головного управління Марія Квятківська.
Як зазначила керівник, на виплати житлових субсидій та пільг спрямовано – 1 544,3 млн грн. та 627,9 млн грн. на виплату одноразових та щомісячних страхових виплат. Переваги швидкого та зручного отримання послуг через вебпортал Пенсійного фонду оцінили понад 100 тис. жителів області, з яких 17,7 тис. зареєструвалися в 2023 році. Забезпечено виконання планових завдань щодо оцифрування паперових пенсійних справ. Сформовано на підставі медичних висновків закладів охорони здоров’я області майже 238,0 тис. листків непрацездатності.
З грудня започатковано ще один напрям роботи щодо проведення відеоідентифікації осіб з числа ВП, які є одержувачами пенсійних виплат.
В доповнення до доповіді, начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів Віталій Глухов відмітив, що за 2023 рік оцифровано 56 074 паперових пенсійних справ і станом на 1 січня цього року їх загальна кількість складає 266 731.
За результатами звірки підсистем ППВП та «Центру Ретроконверсії» по діючих пенсійних справах, які не були оцифровані, станом на 01.01.2024., оцифровано 81%, при доведеному плановому показнику у 70%. Завданням з оцифрування паперових пенсійних справ на 2024 рік передбачено досягнення показника у 90% від загальної кількості справ, що підлягають оцифруванню. Таким чином, пріоритет щодо цифровізації діяльності Фонду залишається актуальним і на 2024 рік.
Про забезпечення безперебійної роботи та створення безпечних умов для роботи персоналу, алгоритм дій працівників та відвідувачів під час повітряних тривог, створення умов для підвищення рівня професійної компетентності державних службовців шляхом професійного навчання розповіла начальник управління по роботі з персоналом Валентина Чубар.
Про основний акцент в проведенні інформаційно-комунікаційної діяльності проінформувала начальник відділу організаційно-інформаційної роботи Валентина Шпирна. Наголосила про співпрацю із різними засобами інформування. Як результат завдяки 77 веб-ресурсам органів влади, засобів масової інформації та територіальних громад із інформаційними матеріалами ознайомилось понад 58 % респондентів, 35,0% мешканців області отримали інформацію із друкованих видань. Водночас, шляхом консультування через багатоканальну «гарячу» телефонну лінію інформацію донесено до більше як 4,6 % населення і лише 2,3% було поінформовано при безпосередніх зустрічах із громадськістю. Всього ж, інформаційними заходами охоплено 77,0% (або ж 778,2 тис.) населення області, яке підлягало інформуванню.
Про протидію корупції та реалізацію антикорупційної політики протягом 2023 року в головному управлінні розповіла начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції Марія Джанджалос.
В свою чергу, соціальні партнери надали позитивну оцінку співпраці з Фондом області.
На завершення заходу, Голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус подякував колективу головного управління за професіоналізм і компетентність.
Підводячи підсумки засідання колегії, Олександр Крупа подякував керівництву Пенсійного фонду України, яке завжди на зв‘язку, і на власному прикладі показує, що не варто падати духом, що все буде добре, і ми спільно вирішимо всі поставлені завдання.
Також подякував соціальним партнерам за конструктивний діалог, своєчасну та необхідну допомогу і підтримку.
Висловив вдячність працівникам головного управління, які працювали не лише над виконанням поставлених завдань, а й протистояли викликам сьогодення: займалися волонтерством, були донорами, допомагали тим, хто потребував підтримки, донатили на Збройні Сили України, усім хто повною мірою віддавав роботі свій професіоналізм та досвід, свою наполегливість та організованість, були готовими закріпити досягнуте, впровадити нове і налагодити ефективну роботу на всіх напрямах нашої роботи.
Війна обов’язково закінчиться, а команда залишиться разом. Всім нам наснаги, все буде Україна!