Пропустити навігацію

Детінізація заробітної плати та легалізація зайнятості

Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з метою забезпечення реалізації рішень Уряду, спрямованих на підвищення рівня мінімальної заробітної плати та на виконання Плану заходів по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників щомісячно здійснює моніторинг відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю.

Як свідчать звітні дані про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в березні 2018 року із 15,8 тисяч страхувальників області                    9,3 тисячі, або 58,9%  виплачували своїм працівникам заробітну плату менше або на рівні встановленого законодавством мінімуму. При цьому, із 232,7 тисяч застрахованих осіб (найманих працівників) 58,8 тисяч, або 25,3%, одержують заробітну плату менше або на рівні мінімальної.

Поряд із зростанням у 2018 році мінімальної заробітної плати  збільшилась на 2,9 тис. осіб чисельність найманих працівників, за яких сплачено єдиний соціальний внесок менше мінімального розміру і у березні їх кількість склала 17,8 тис. осіб.

Водночас аналіз реєстру застрахованих осіб засвідчив, що в області не лише наймані працівники, а майже 300 керівників за основним місцем роботи, які є роботодавцями для близько 1,6 тис. працівників, нарахували собі заробітну плату менше мінімального розміру.

Пенсійною службою області моніторингові дані щомісячно направляються до місцевих органів виконавчої влади. Зокрема, протягом січня – квітня 2018 року направлено інформацію щодо 3,8 тисяч суб’єктів, які виплачують заробітну плату менше мінімальної та 709 керівників, які отримували заробітну плату менше мінімального розміру.

Окрім цього моніторингові дані засвідчили, що в області в поточному році збільшилась кількість працюючих з неповним робочим часом на 164 особи (1,5%) і склала 11,3 тис.осіб, з яких 3,6 тис.осіб, або 32,2% є працівниками бюджетної сфери.

У березні 2018 року 1,2 тис.страхувальників використовували працю                   6,0 тис.осіб, які виконували роботи (надавали послуги) за цивільно- правовими договорами. У разі виплати винагороди за договором ЦПХ в розмірі менше ніж мінімальна заробітна плата такі страхувальники не мають обов’язку з доплати єдиного соціального внеску до рівня мінімального страхового внеску.

Відповідні наслідки мінімізації заробітної плати роботодавцями мають негативний вплив на надходження до бюджету Пенсійного фонду України та втрату трудового стажу працівників.

background Layer 1