Пропустити навігацію

Історія утворення органів Пенсійного фонду України в Хмельницькій області 1990 – 2018 роки

Feather Pen and Paper 1 300x258 - Історія утворення органів Пенсійного фонду України  в Хмельницькій області 1990 – 2018 роки

21 грудня 1990 року – створено Українське республіканське відділення Пенсійного фонду СРСР

1991 рік – утворення регіональних органів Пенсійного фонду

18 січня 1991 року – утворено Хмельницький обласний філіал Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР. В районах і містах області призначено 58 уповноважених Пенсійного фонду

1992 рік – на базі Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР створено Пенсійний фонд України, а на базі філії відділення – управління в Автономній Республіці Крим, областях та місті Києві. Штатна чисельність Хмельницького обласного управління Пенсійного фонду України склала 108 фахівців

1993 рік – страхові внески почали акумулювати на рахунках районних та міських відділів Фонду і безпосередньо на цьому рівні спрямовувати на пенсійні виплати. Також запроваджено пряме перерахування пенсійних коштів поштовим підприємствам. Створено Акціонерний поштово – пенсійний банк “Аваль”.

 1994 рік – створено районні та міські відділи Пенсійного фонду. Пенсійний фонд України набув статусу центрального органу виконавчої влади, а фахівці Фонду – статусу державних службовців. На території Хмельницької області створено 18 райміськвідділів та призначено перших начальників.

1995 рік – законодавчо закріплено обов’язкову реєстрацію платників страхових внесків в органах Пенсійного фонду.

1996 рік – запроваджено сплату страхових внесків одночасно із виплатою зарплати.

Надано право керівникам підвідомчих органів Пенсійного фонду припиняти операції підприємств, установ, організацій, громадян – підприємців на рахунках в установах банків у разі їх відмови від реєстрації як платників внесків у Пенсійний фонд.

Вживаються заходи щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, пенсій та інших соціальних виплат.

1997 рік – прийнято Закон України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” Тариф збору встановлено в розмірі 32% від фонду оплати праці.

1998 рік – затверджено Основні напрями реформування системи пенсійного забезпечення в Україні.

Передбачено поетапне впровадження у Пенсійному фонді України автоматизованого персоніфікованого обліку відомостей у системі обов’язкового державного пенсійного страхування.

Запроваджено виплату пенсій через установи банків за згодою пенсіонерів.

Урядовим рішенням запроваджено погашення заборгованості шляхом оформлення векселів.

Проводяться пенсійні ярмарки з безготівкового відпуску товарів пенсіонерам в рахунок погашення заборгованості з виплати пенсій.

1999 рік – указом Президента України встановлено в Україні професійне свято – День працівника соціальної сфери, яке відзначається щорічно у першу неділю листопада.

Розпочинається експеримент щодо впровадження персоніфікованого обліку відомостей у системі обов’язкового державного пенсійного страхування.

2000 рік – Хмельниччину включено до складу 11 регіонів України, де проходитиме експеримент щодо виконання Пенсійним фондом України функцій з призначення та виплати пенсій.

У системі органів Пенсійного фонду області вже працювало 430 фахівців.

2001 рік – з 1 січня 2001 року призначення та виплату пенсій здійснюють 24 управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.

Штатна чисельність обласного управління Пенсійного фонду України склала 1057 одиниць.

Хід експерименту вивчено Комітетом Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів, інвалідів. Оцінка народних депутатів висока: експеримент вдався, потрібно переходити до суцільної практики.

В усіх управліннях фонду області впроваджено програмний комплекс АСОПД/КОМТЕХ.

2002 рік – розпочато видачу застрахованим особам свідоцтв про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

На базі обласного управління Пенсійного фонду Хмельниччини проведено виїзне засідання Правління Пенсійного фонду України.

Обласне управління набуває статусу головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.

Пенсії починають призначатися з урахуванням даних персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Обласна державна адміністрація схвалила ініціативу головного управління Пенсійного фонду щодо підготовки клопотань для встановлення надбавок до пенсії відповідно до Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною“.

2003 рік – в області започатковано проведення щорічного конкурсу “Кращий платник Пенсійного фонду України в області

В головному управлінні для удосконалення управлінської діяльності, впровадження нових форм та методів роботи створено методичну раду.

Розпочинається активна робота щодо впровадження Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування

Укладаються Угоди про співпрацю між головним управлінням Пенсійного фонду в Хмельницькій області та Федерацією професійних спілок області, обласною організацією роботодавців та промисловців.

2004 рік – усі раніше призначені пенсії перераховано відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“.

Розгорнуто широку інформаційно – роз’яснювальну роботу.

Досвід роботи вивчається колегами Донецької області.

2005 рік –  на базі головного управління проведено Всеукраїнську семінар – нараду з начальниками юридичних служб головних управлінь з актуальних питань організації правової роботи.

2006 рік – запроваджено нову форму інформаційно – роз’яснювальної роботи “Дні Пенсійного фонду” в районах та містах області. Фахівці фонду зустрічаються з мешканцями у кожному населеному пункті області.

2007 рік – головне управління Пенсійного фонду України в області отримало повноваження щодо призначення та виплати пенсій військовослужбовцям та деяким іншим категоріям громадян.

На базі області за участю начальників відділів надходження платежів, відділів персоніфікованого обліку, інформаційних мереж та систем Хмельницької, Тернопільської, Чернівецької областей відбувся регіональний семінар “Розвиток системи подання звітів до Пенсійного фонду України в електронній формі“.

2008 рік – в області централізовано виплату пенсій на рівні головного управління.

Здійснено перерахунки пенсій у зв’язку із збільшенням оцінки одного року страхового стажу в солідарній системі до 1,35%.

З досвідом роботи органів Пенсійного фонду області ознайомились колеги з Івано – Франківської області.

На базі області проведено Всеукраїнський семінар – навчання на тему “Основні принципи побудови організаційно – інформаційної роботи органів Пенсійного фонду України” за участю керівників організаційно – інформаційних служб головних управлінь.

2009 рік – започатковано нову організацію роботи з обслуговування громадян за принципом «єдиного вікна» в управлінні Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому. Відкрито перший зал обслуговування громадян.

За участю представників органів Пенсійного фонду України, організації роботодавців України, Федерації профспілок України на базі області проведено засідання всеукраїнського “круглого” столуНовітні технології, соціальне партнерство, якісне пенсійне обслуговування“.

За участю заступників начальників головних управлінь, начальників управлінь пенсійного забезпечення та начальників СПОВ проведено всеукраїнську семінарнараду з питань поліпшення якості обслуговування громадян з використанням сучасних інформаційних технологій.

З досвідом роботи пенсійних служб області знайомляться колеги Донецької, Луганської, Львівської областей.

2010 рік – проведено регіональний семінар для працівників Хмельницької та Тернопільської областей на тему: “Впровадження Закону УкраїниПро збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування“.

Фахівці органів Пенсійного фонду області ознайомились з досвідом роботи Чернівецьких колег.

2011 рік – органи Пенсійного фонду Хмельниччини стали адміністраторами єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відбулись зміни у пенсійному законодавстві відповідно до Закону України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи”, якими передбачено нові умови виходу на пенсію, зокрема, поетапне підвищення пенсійного віку для жінок та для чоловіків державних службовців, науковців, а також збільшення тривалості страхового стажу, необхідного для призначення пенсій за віком.

2012 рік – запроваджуються дистанційні форми обслуговування громадян, зокрема, через веб – портал електронних послуг Пенсійного фонду України. З досвідом роботи органів Пенсійного фонду області ознайомились колеги з Волинської області.

2013 рік – врегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Міністерству доходів і зборів України.

2014 рік – запроваджено оподаткування пенсій, розмір яких перевищує десять тисяч гривень на місяць.

Запроваджено механізм виплати пенсій мешканцям Криму, м. Севастополя та іншим внутрішньо переміщеним особам.

2015 рік – запроваджено новий порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам, оподаткування окремих розмірів пенсій, справляння з оподаткованих пенсій військового збору. Відмінено призначення пенсій за так званими “спеціальними” законами. Врегульовано призначення та виплату пенсій учасникам Революції гідності, актів громадянського протесту, антитерористичної операції та членам їх сімей.

Область відвідав голова правління Пенсійного фонду України Олексій Борисович Зарудний та заступник голови правління Машкін Владислав Геннадійович.

З досвідом роботи територіальних управлінь Пенсійного фонду області ознайомились представники міжнародної Програми розвитку фінансового сектору (USAID/FINREP – ІІ).

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1055 ”Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України”, наказу Пенсійного фонду України № 202 “Про граничну чисельність працівників органів Пенсійного фонду України ”  із 22 територіальних управлінь Пенсійного фонду України в Хмельницькій області при оптимізації 13 територіальних управлінь у 6, утворюється 15 територіальних управлінь у статусі юридичної особи та одне  головне управління, штатна чисельність яких становить 1072 штатних одиниці.

2016 рік – під час відвідання Головою правління Пенсійного фонду України Олексія Зарудного Летичівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області обговорено перспективи надання фахівцями місцевого Фонду безпосередньо в центрах об’єднаних громад послуг з використанням сучасних інформаційних технологій.

На базі Кам’янець – Подільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України під керівництвом Голови правління Пенсійного фонду України Олексія Зарудного відбувся семінар – навчання щодо впровадження в експлуатацію централізованої системи призначення та виплати пенсій.

В Кам’янці – Подільському  відбулось виїзне засідання правління Пенсійного фонду України за участі керівників Фонду усіх регіонів України та Віце – Прем’єр Міністра Павла Розенка.

Відмінено ставки ЄСВ залежно від класу професійного ризику виробництва. Ставку ЄСВ на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яку сплачує роботодавець знижено до 22%. Скасовано утримання ЄСВ із заробітної плати працівників.

Збільшено максимальну величину бази нарахування ЄСВ з 17-ти до 25-ти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Набрав чинності Закон України “Про наукову і науково-технічну діяльність“, яким змінено порядок врахування заробітної плати при обчисленні розміру пенсії.

На  виконання постанови  Кабінету Міністрів України  від 21 грудня 2016 року № 988 “Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України” у  процесі оптимізації 5 територіальних управлінь (у Волочиському, Дунаєвецькому, Красилівському, Полонському районах та місті Нетішині) до 9  діючих у статусі об’єднаних управлінь, а також приведення у відповідність до постанови Правління Пенсійного фонду України № 29 – 1  від 29 грудня 2016 року структури 9 об’єднаних управлінь, 1 міського управління та головного управління в області, штатна чисельність яких становить 890 штатних одиниці .

2017 рік – з 1 жовтня відбулись зміни у пенсійному законодавстві відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій“. Впровадження цього закону триватиме упродовж 10 років.

Відбулось осучаснення пенсій.

Скасовано обмеження у виплаті пенсій працюючим пенсіонерам.

Відмінено зменшення розміру пенсій жінкам, які вийшли на пенсію в 55 років до досягнення нового пенсійного віку, запроваджено дію дзеркального принципу зменшення розміру пенсії.

З метою забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2017 року №821 “Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України” та наказу Пенсійного фонду України «Про заходи виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2017 р. №821» від 14.11.2017 року № 228 головним управлінням розпочато процес припинення діяльності 10 територіальних управлінь та підготовку до функціонування головного управління в статусі юридичної особи з виконанням функцій територіальних управлінь.

2018 рік – триває впровадження Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій“, при реалізації права на пенсію застосовуються нові правові вимоги щодо тривалості страхового стажу.

Вперше зроблено щорічний перерахунок пенсій з 1 квітня без додаткового звернення пенсіонера у разі набуття на нього права.

 З 1 березня головним управлінням розпочато новий відлік організації роботи – централізовано функції усіх територіальних управлінь на рівні області. Водночас сфера повноважень головного управління поширилась на 1451 населений пункт області, в т.ч. на 13 міст, 22 селища міського типу, 1416 сіл та на 1 млн. мешканців, серед яких 405 тис. є одержувачами пенсій та 614 тис. є працездатними особами.

Триває процес створення мережі точок обслуговування громадян. Зокрема, для мешканців області функціонує 23 сервісних центри обслуговування громадян. Послуги щодо реалізації пенсійного законодавства надаються фахівцями головного управління на віддалених робочих місцях в об’єднаних територіальних громадах, агентських пунктах, Центрах надання адміністративних послуг райдержадміністрацій та виконавчих комітетів органів самоврядування.

background Layer 1