Пропустити навігацію

“Створити нове робоче місце важко, великі кошти потрібно вкладати, для того щоб його створити, але легалізувати вже існуючу зайнятість набагато простіше” – директор фінансово-економічного департаменту Пенсійного фонду України

Легалізація трудових відносин та заробітної плати залишається одним із найактуальніших питань сьогодення. Практична реалізація пенсійних змін, осучаснення заробітної плати при обрахунку пенсій, їх перерахунок зі зміною соціальних стандартів потребує значних коштів, додаткова потреба в яких за період з 1 жовтня минулого року в області зросла майже на 19% (132,7 млн.грн.)

Саме питання підвищення рівня оплати праці, легалізація трудових відносин, погашення заборгованості із заробітної плати та єдиного соціального внеску вирішувались сьогодні під час спільного засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Хмельницької обласної адміністрації за участю директора фінансово-економічного департаменту Пенсійного фонду України Тетяни Король.

Інформуючи про ситуацію в регіоні, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Ольга Заярнюк зазначила, що протягом січня – квітня 2018 року на Хмельниччині забезпечено своєчасне фінансування пенсій 405 тисячам осіб, на виплату яких направлено 3,5 млрд. грн., у загальній сумі котрих лише кожна третя гривня зібрана в області. Середньообласний показник забезпеченості виплати пенсій за рахунок коштів місцевих платників складає всього 36,7%. Головне управління щомісячно здійснює моніторинг відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю. Так, протягом цього року до органів фіскальної служби передано інформацію щодо 5851 страхувальників, які порушили права 40468 застрахованих осіб. В тому числі, до органів Держпраці направлено інформацію щодо 5521 страхувальників стосовно 50691 застрахованої особи.

Крім того, починаючи з квітня 2018 року, на виконання Постанови КМУ від 26.04.2017 №295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» головним управлінням щомісячно направляються моніторингові матеріали до 41 об’єднаної територіальної громади та 6 міських рад  відомості, що містять ознаки порушень законодавства про працю, які допоможуть у здійсненні ними інспекційних відвідувань.

На завершення засідання, у своєму виступі Тетяна Король зробила акцент на спільній роботі у досягненні позитивних результатів, а також зауважила: “Створити нове робоче місце важко, великі кошти потрібно вкладати, для того щоб його створити, але легалізувати вже існуючу зайнятість набагато простіше”.

 

DSC 3805 300x201 - "Створити нове робоче місце важко, великі кошти потрібно вкладати, для того щоб його створити, але легалізувати вже існуючу зайнятість набагато простіше" - директор фінансово-економічного департаменту Пенсійного фонду України

background Layer 1