Пропустити навігацію

Співпраця з викривачами корупції

Викривачем інформації може стати кожен із нас, але для багатьох людей це поняття має негативне значення. Викривач – не «стукач» і не «донощик», а вартовий суспільних інтересів, свідомий громадянин.

У суспільстві існує така думка, що корупція тотальна, вона є скрізь, і боротися з нею страшно, небезпечно, а можливо навіть безглуздо. Але справжня ціна корупції – в тому, що корупціонер покладається на мовчання пересічних людей. Якщо більшість людей перестануть мовчати про випадки корупції, то потенційний корупціонер тричі подумає перед тим, як взяти хабар чи порушити закон. Крім того, це змінить стереотипи про викривачів, тому що на сьогодні суспільство все ще часто вважає їх «стукачами» і «донощиками».

Викривання – це найпростіший та найдієвіший метод боротьби з корупційним злочином. Саме тому особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції (викривачі), перебувають під захистом держави, право на захист у особи виникає у зв’язку з повідомленням нею про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» іншою особою.

Законом України «Про запобігання корупції» передбачена можливість повідомляти інформацію анонімно.

Інформація про викривача може бути розголошена лише за його згодою, крім випадків, встановлених законом.

Надати повідомлення з інформацією про вчинення працівниками органів Пенсійного фонду України Київської області корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, що стосується конкретної особи та містить фактичні дані, які можуть бути перевірені, а також підкріплене доказами, можна на електронну пошту anticorup@ko.pfu.gov.ua або за телефоном (044) 425-69-88.

Всі повідомлення розглядаються працівниками сектору з питань запобігання та виявлення корупції управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю згідно з вимогами законодавства.

background Layer 1