Пропустити навігацію

Історія створення

Podrobnaya karta Kyiv obl - Історія створення

Київська область розташована на півночі країни у басейні середньої течії Дніпра, головним чином на Правобережжі. Вона була утворена 27 лютого 1932 року. Її площа становить 28,1 тис. км (4,7 % від території України, 8 місце серед областей). Населення області складає 1808,3 тис. чоловік. У містах Київської області проживає 58,0 % загальної кількості населення. Чисельність працівників у віці 15-70 років, зайнятих економічною діяльністю, становить 753,7 тис. чол., з них: у промисловості – 18,5%, у сільському, лісовому та рибному господарстві – 30,8%.

У грудні 1990 року відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР та Ради Федерації незалежних профспілок України від 21.12.1990 № 380 було утворено Українське республіканське відділення Пенсійного фонду СРСР. Після проголошення незалежності України в серпні 1991 року та прийняття в листопаді цього ж року Закону України «Про пенсійне забезпечення» сформувалася законодавча база функціонування Пенсійного фонду нової незалежної держави. Статтею 8 зазначеного Закону було передбачено, що Пенсійний фонд України є самостійною фінансово-банківською системою.

Відповідно до цього Кабінет Міністрів України 28 січня 1992 року ухвалив постанову № 39, згідно якої на базі Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР було утворено Пенсійний фонд України.

Цією урядовою постановою було затверджено перший склад правління Пенсійного фонду та Положення про Фонд, на підставі якого він діяв до червня 1994 року. До цього ж часу виконання функцій, покладених на Пенсійний фонд, в районах та містах продовжували виконувати уповноважені відповідних обласних управлінь.

30 січня 1992 року на виконання вищевказаної постанови було утворено Київське обласне управління Пенсійного фонду України.

З 1994 року сталися значні зміни в історії Пенсійного фонду: він був перетворений із самостійної фінансово-банківської системи на центральний орган виконавчої влади, наділений відповідними повноваженнями. Водночас було суттєво удосконалено організаційну структуру Фонду.

Статус Пенсійного фонду як центрального органу виконавчої влади було визначено Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.1994 № 345. Відповідно службових та посадових осіб Пенсійного фонду України та його органів було визначено державними службовцями.

Згідно з цим Положенням утворено відділи Пенсійного фонду у районах, містах та районах у містах, основним завданням, яких було лише – збір страхових внесків.

У січні 1991 року зі створенням Київського обласного відділу Пенсійного фонду СРСР в районах області, для виконання функцій, покладених на Пенсійний фонд було зараховано ряд уповноважених осіб. Серед одних з перших були: Скобенко Г.Т. – уповноважений Київського обласного філіалу Українського республіканського відділення Пенсійного фонду по Іванківському районі, Бандур А.В. – уповноважений Київського обласного філіалу Українського республіканського відділення Пенсійного фонду по Ставищанському районі, Томашенко В.І., Русан Н.В., Ярощук Л.І., Русан В.М – перші уповноважені філіалу по Обухівському районі, Кирилюк П.І., Малюк Г.М., Дмитренко Т.Д. – уповноважені Фонду у Вишгородському районі та багато ін.

В грудні 1991 року було утворено регіональні органи Пенсійного фонду. Першим начальником Київського обласного управління Пенсійного фонду України був Смакота Микола Антонович, який очолював обласне управління до 1998 року, а з 1998 по 2011 рік управління очолював Павелко Микола Петрович.

Важливу роль у розвитку Пенсійного фонду та його утверджені як центрального органу виконавчої влади відіграла передача органам Фонду функцій з призначення та виплати пенсій, які раніше здійснювались органами соціального захисту населення. Цей процес розпочався 1 січня 1999 року з експерименту у Львівській області і остаточно завершився 1 липня 2002 року. В січні 2001 року дію експерименту призначення пенсій органами Пенсійного фонду поширено на Київську область, відбулася передача функцій з призначення та виплати пенсій управлінням праці та соціального захисту населення.

Протягом 1994-1999 років діяльність Київського обласного управління Пенсійного фонду України була пов’язана з початком комп’ютеризації, зокрема, запроваджено автоматизований облік надходження страхових внесків, приймання відповідної звітності, без якого сьогодні важко уявити собі роботу Пенсійного фонду України.

У 2000 році впроваджено систему персоніфікованого обліку відомостей з пенсійного страхування, а починаючи з липня 2002 року, обчислення пенсій здійснюється із заробітку особи (за період роботи після 1 липня 2000 року) за даними системи персоніфікованого обліку.

2 листопада 2006 року постановою Кабінету Міністрів України № 1522 прийнято рішення про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян. Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Служба безпеки України, Державна податкова адміністрація, Державний департамент з питань виконання покарань та інші органи,  що здійснювали призначення пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», забезпечили передачу пенсійних справ до  головних управлінь Пенсійних фондів України. У зв`язку з цим в управлінні Пенсійного фонду України у Київській області створюється нове управління – управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян.

У грудні 2015 року ми відзначили 25 річницю від дня заснування Пенсійного фонду України. Хоча це свято не є загальновідомим і не відзначене в календарі червоним, та воно надзвичайно важливе для кожного працівника. Адже саме в цей день вшанували сумлінну та благородну працю тисяч людей, які вчасно подають руку допомоги тим, хто її потребує. Та перш за все, це ще одна можливість подякувати тим співробітникам, які стояли у витоків становлення  Пенсійного фонду, які брали  безпосередню участь у його розбудові – Смакоті М.А., Павелку М.П., Кравцову М.І., Павкіній Г.В., Білоус Л.В., Христинченку А.П. та ін. За роки праці віддані  системі  Пенсійного фонду всі вони зробили вагомий внесок у розвиток соціальної сфери та пенсійного реформування. Здобутки  колективу управління – це і їхня  заслуга.

На сьогодні штатна чисельність працівників головного управління Пенсійного фонду України у Київській області становить 1 497 чол. Всі працівники головного та підпорядкованих управлінь є членами профспілки.

Із наближенням пенсійного віку люди все частіше згадують про Пенсійний фонд, адже це саме та  державна установа, де нададуть підтримку, з уважністю поставляться до проблем. Це розуміє колектив головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, який з 2011 року очолює Василь Гайнулович Фатхутдінов – заслужений юрист України.

В 2004 році була створена Київська обласна профспілкова організація, яка на сьогодні складається з 30 первинних профспілкових організацій і нараховує у своєму складі 1548 членів профспілки. Головою вищевказаної організації з першого дня і до сьогодні працює Білоус Леонід Васильович.

В 2011 році створена організація ветеранів головного управління Пенсійного фонду України у Київській області. Першим очільником був Павелко Микола Петрович, а в травні 2015 року було обрано нового голову – Христинченка Анатолія Петровича.

На даний час в головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області на високому рівні поставлено питання щодо фізичного виховання працівників управління та їх дітей. Щорічно проводяться наступні заходи: літня та зимова спартакіада, турнір з більярду, турнір із шахів та шашок серед дітей працівників управління.

Унікальність Пенсійного фонду, як органу виконавчої влади, полягає в тому, що він одночасно є і фінансовою, і соціальною  інструкцією.

У такій справі потрібні не лише ґрунтовні знання. Обізнаність, уміння, організаторські здібності – риси, вкрай необхідні у будь – якій діяльності. Проте специфіка соціальної сфери потребує ще й уміння  спілкуватися, бути певною мірою психологом. Увага до людей, витримка, тактовність, щире прагнення допомогти вирішити їхні питання – пріоритети, якими керуються у повсякденній роботі працівники управління.

Напружена ділова атмосфера не повинна бути перепоною для уважного ставлення та індивідуального підходу до кожного громадянина – саме такому стилю роботи надають перевагу в головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області.

Щиро зацікавлені у результатах спільної справи, з гострим відчуттям відповідальності  перед людьми – так можна сказати про кожного працівника Фонду в районі. Тож найціннішим капіталом управління є його колектив, а підґрунтям досягнень – турбота про кожну людину.

background Layer 1