Пропустити навігацію

Засідання робочої групи з питань легалізації зайнятості та заробітної плати

34798340 2501134766579403 8673250699775049728 o 300x200 - Засідання робочої групи з питань легалізації зайнятості та заробітної  плати8 червня 2018 року, на виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка, від 18.04.2018 № 1490/1/1/1-18, у Київській обласній державній адміністрації відбулося засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та податкового боргу під головуванням голови облдержадміністрації Олександра Горгана. В засіданні взяли участь Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний, голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Київській області Василь Фатхутдінов, представники Державної служби з питань праці, Державної фіскальної служби, департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Об’єднання профспілок Київщини, обласного об’єднання організації роботодавців, керівники райдержадміністрацій, міські голови, голови об’єднаних територіальних громад, начальники об’єднаних управлінь Пенсійного фонду області, керівники органів місцевого самоврядування та інші.

Відкриваючи засідання, Олександр Горган наголосив на тому, що однією із найгостріших проблем Київщини є трудова міграція працездатного населення з області до Києва. Щоденно, за неофіційними даними, до столиці від’їзжає до 200 тисяч населення робітничих професій, за рахунок чого місцевими бюджетами недоотримано біля 3 млрд.грн. Одна із основних причин – низька заробітна плата на підприємствах Київщини. Тому першочерговим завданням органів влади, соціальних партнерів, всіх, хто має стосунок до дотримання законодавства про працю, забезпечити налагоджену результативну співпрацю щодо захисту трудових прав і гарантій працівників, легалізації зайнятості і доходів.
Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний подякував присутнім за спільну роботу та зауважив, що важливо, щоб у питаннях легалізації трудових відносин всі контролюючі органи діяли спільно і злагоджено, використовуючи надані повноваження максимально. «Є пряме доручення Прем’єр-міністра України щодо виявлення та усунення фактів прихованої зайнятості. Мова йде про те, що люди, які працюють неофіційно стоять на прямому шляху до бідності. Крім того, такі громадяни не мають соціального захисту», — зазначив Олексій Зарудний.

Василь Фатхутдінов у своїй доповіді зосередив увагу на практичних аспектах здійснення моніторингу відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування по виявленню ознак порушень законодавства про працю. Звернув увагу на таке актуальне питання, як пошук несумлінними роботодавцями різних способів мінімізації витрат на оплату праці, ухилення від сплати єдиного соціального внеску тощо. «На сьогодні в Київській області 410 тисяч застрахованих осіб, що майже на 6 тисяч осіб більше, ніж на кінець минулого року. Із 800 тисяч працездатного населення Київщини не задіяно в жодній сфері економіки близько 200 тисяч осіб, або четверта частина. Саме на цю категорію громадян ми спрямовуємо роботу, зокрема роз’яснювальну, щодо залучення їх до сплати страхових внесків», зазначив керівник Пенсійного фонду області. Проводячи моніторинг відомостей реєстру застрахованих осіб, 270 роботодавців по 760 працівниках, керівнику або бухгалтеру, нарахували заробітну плату від 100 тисяч до 547 тисяч гривень, при цьому середня заробітна плата інших працівників становила 8 тисяч гривень. Недобросовісні роботодавці мінімізують свої видатки шляхом оформлення діяльності на приватних підприємців. Це може свідчити про можливу «тінізацію» заробітної плати.

Роман Чернега у своєму виступі акцентував увагу на тому, що незадекларована праця порушує права громадян, і основним завданням є недопущення цього, шляхом здійснення постійного моніторингу, оперативного реагування на скарги, що надходять від громадян, чиї права порушуються. «Ми маємо усвідомлювати соціальну важливість вирішення проблеми та відповідальності в роботі, адже загальнодержавний успіх у подоланні тіньової зайнятості залежить від спільних та злагоджених зусиль усіх органів виконавчої та місцевої влади» – наголосив Роман Тарасович.

Учасники наради наголошували на тісній співпраці органів Пенсійного фонду, управління Держпраці, фіскальної служби та органів влади на місцях щодо вжиття заходів до платників, у яких виявлено ознаки порушення законодавства про працю. Завдяки діяльності робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення, а також іншим вжитим заходам, кількість осіб, які отримували заробітну плату менше мінімальної, з початку року скоротилась на 4 тисячі осіб.

Підсумком наради стало доручення головам райдержадміністрацій та керівникам комісій з питань легалізації зайнятості та заробітної плати активізувати роботу в районах з врахуванням результатів і рекомендацій проведеної наради.

3o 300x200 - Засідання робочої групи з питань легалізації зайнятості та заробітної  плати2 300x200 - Засідання робочої групи з питань легалізації зайнятості та заробітної  плати

background Layer 1