Пропустити навігацію

Ведення Реєстру застрахованих осіб!

Зазвичай, словосполучення «ПЕНСІЙНИЙ ФОНД» більшість асоціює з людьми похилого віку та пенсійними виплатами. Дійсно, Головне управління Пенсійного фонду України виконує важливу соціальну функцію – забезпечує своєчасну виплату пенсій та допомог більше ніж 555 тис. громадян Київщини.

Проте, сфера діяльності Пенсійного фонду набагато різноманітніша. Так, одним із важливих напрямків є ведення Реєстру застрахованих осіб, який формується на підставі звітності, поданої суб’єктами господарювання, до когорти яких належать фізичні особи – підприємці (далі – підприємці).

На відміну від найманих працівників, за яких сплачує внески та звітує роботодавець, підприємцям потрібно самостійно дбати про зарахування періоду їх діяльності до страхового стажу, необхідного при обчисленні пенсії.

У разі неподання звітів або звіту, поданого з помилками, інформація не потрапляє до Реєстру застрахованих осіб.

Пенсійний фонд України надає можливість кожному громадянину, включаючи й приватних підприємців, безкоштовно контролювати зарахування періодів діяльності до страхового стажу. Для цього необхідно зареєструватись, як користувач вебпорталу Пенсійного фонду.

Для відновлення страхового стажу підприємцю необхідно виправити помилки у звітності або за потреби подати звіт.

За період до 1 січня 2011 року вчасно не подані звіти щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування подаються лише за результатами перевірки, проведеної спеціалістами контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області. Успішно налагоджено роботу щодо проведення перевірок підприємців спеціалістами у місті Фастові та Фастівському районі, як результат наявні достовірні відомості у Реєстрі застрахованих осіб.

Тому, для зарахування страхового стажу необхідно звертатися в органи Пенсійного фонду України із заявою щодо проведення перевірки до моменту державної реєстрації припинення підприємницької діяльності!

20210112 162044 - Ведення Реєстру застрахованих осіб!

background Layer 1