Пропустити навігацію

РОЗПОЧАТО ПРОЦЕС ПЛАНУВАННЯ заходів державного нагляду (контролю) на 2022 рік!

 
Пенсійний фонд України (в особі його територіальних органів – головних управлінь в областях та в м. Києві) (далі – Фонд) є органом державного нагляду (контролю), вповноваженим здійснювати державний нагляд (контроль) (або, простою мовою, проводити перевірки суб’єктів господарювання (тобто, юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців, громадських формувань)) в сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
З метою дотримання вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V (далі – Закон № 877) в Головному управління Пенсійного фонду України у Київській області (далі – Головне управління) розпочався процес підготовки проєкту Річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) на наступний плановий рік (далі – Річний план).
Визначення переліку суб’єктів господарювання, які будуть включені до плану перевірок, проводиться не за бажанням органу державного нагляду (контролю), а в чіткій відповідності до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) органами Пенсійного фонду України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2019 № 632 (далі – критерії).
При цьому враховуються показники результатів діяльності суб’єктів господарювання за останні три роки, що передують плановому.
Основним критерієм, який, як правило, дає левову частку балів при визначенні ступеня ризику від провадження господарської діяльності у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, – є подання суб’єктом господарювання недостовірних відомостей до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Реєстр).
Даний критерій є основним ще й з огляду на те, що саме Фонд забезпечує функціонування Реєстру й здійснює захист прав застрахованих осіб в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
За результатами аналізу, що проводиться управлінням контрольно-перевірочної роботи Головного управління, розраховується кількості балів за критеріями по кожному суб’єкту господарювання та визначається ступінь ризику (незначний, середній або високий).
Управлінням контрольно-перевірочної роботи Головного управління впроваджено єдиний інформаційний простір, як базу для накопичення і зберігання інформації стосовно виявлених ризиків, що дає можливість застосування в роботі ризик-орієнтованого підходу, а під час визначення переліку суб’єктів господарської діяльності, які підлягатимуть заходам державного нагляду, проводити ретельний відбір.
До Річного плану насамперед включаються ті суб’єкти господарювання, які мають найбільші ступені ризику, з урахуванням періодичності здійснення планових заходів державного нагляду (контролю), визначеної частиною другою статті 5 Закону № 877.
За умови однакової кількості балів, розрахованими за всіма критеріями,
до проєкту плану включаються суб’єкти господарювання з більшою кількістю застрахованих осіб (найманих працівників).
У відповідності до частини 1 статті 5 Закону № 877 річні плани здійснення заходів державного нагляду (контролю) на відповідний плановий період (з урахуванням узгоджених дат початку та строків здійснення) затверджують органи державного нагляду (контролю) (в нашому випадку – Фонд), оприлюднюють на своїх офіційних веб-сайтах (офіційний веб-сайт Фонду – www.pfu.gov.ua) та вносять відомості до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) до 1 грудня року, що передує плановому.
Після цього кожен суб’єкт господарювання зможе передивитися, чи потрапив він до плану перевірок на наступний рік. Пошук реалізований за найменуванням юридичної особи, її ідентифікаційним кодом або реєстраційним номером облікової картки платника податків фізичної особи – підприємця.
background Layer 1