Як не вчинити злочинну дію під час отримання пенсії?
Головним управлінням Пенсійного фонду України у київській області неодноразово інформувалося про те, як не вчинити злочинну дію під час отримання пенсії (та ще і не своєї).
Окремі пенсіонери, їх близькі особи та опікуни шляхом приховання інформації від органів Пенсійного фонду України щодо виїзду пенсіонера на постійне місце проживання до іншої держави чи факту настання його смерті, продовжують отримувати за нього пенсійні виплати, використовуючи його документи (банківські картки, тощо).
На жаль і надалі трапляються такі випадки заволодіння чужими коштами.
Так, громадянка Т. (м. Обухів) після смерті батька незаконно отримувала його пенсію протягом 4 місяців (в сумі 15000 грн.), яка підлягала поверненню. Після роз’яснень працівниками Головного управління громадянці Т., що її дії мають ознаки складу злочину, передбаченого ч.1 ст.190 Кримінального Кодексу України, остання повернула кошти на рахунок Головного управління.
Аналогічна ситуація склалась із громадянкою М. (м. Біла Церква), яка незаконно отримала пенсію за померлого чоловіка (зареєстровані як внутрішньо переміщені особи), пообіцяла повернути кошти на рахунок Головного управління, але не повернула. Стосовно громадянки М. слідчим підрозділом Національної поліції порушено кримінальне провадження.
Вкотре закликаємо громадян до свідомого ставлення до оцінки своїх дій, задля недопущення кримінальної відповідальності!