Пропустити навігацію

Щодо подання Податкового розрахунку сум доходу

Управлінням інформаційних систем та електронних реєстрів продовжується інформаційно-роз’яснювальна робота серед страхувальників щодо подання ними Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.
 
04.04.2024 головним спеціалістом відділу методології та контролю за використанням даних інформаційних систем та електронних реєстрів Оксаною Самійленко було проведено зустріч з працівниками фінансово-господарського відділу виконавчого комітету Переяславської міської ради. Присутнім було роз’яснено наскільки важливо не припускатися помилок в звітних відомостях, оскільки вони впливають на нарахування багатьох видів соціальних виплат громадянам. Також Оксана Вікторівна нагадала правила виправлення помилок в Податковому розрахунку.
 
Нагадуємо
01.01.2021 в дію вступив Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затверджений Наказом Міністерства фінансів України 13 січня 2015 року № 4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15 грудня 2020 року № 773) (зі змінами) (далі – Розрахунок).
 
Розділом V Розрахунку передбачено коригування поданих і прийнятих раніше Розрахунків.
 
Виправлення помилково зазначеного реєстраційного номера облікової картки платника податків відбувається шляхом подання Розрахунку з типом “Уточнюючий”. При цьому для виключення рядка (з помилковим РНОКПП або ПІБ) потрібно повторити графи такого рядка і у відповідній графі додатків указати “1” – на виключення рядка, а для введення нового рядка (з вірним РНОКПП або ПІБ) потрібно повністю заповнити всі його графи і у відповідній графі додатку указати “0” – на введення рядка.
 
Щоб виправити у Розрахунку типу «Уточнюючий» поза межами звітного періоду сумові/«доходні» помилки, які були виявлені у Д1 до Розрахунку або у Таблиці 6 Звіту з ЄСВ, необхідно використовувати коди типів нарахувань (КТН):
«2» — якщо необхідно донарахувати суми ЄСВ, які не були відображені у минулих звітних періодах.
«3» — якщо необхідно зменшити суми ЄСВ, які не були відображені у минулих звітних періодах.
 
Якщо у Д1 до Розрахунку або у Таблиці 6 Звіту з ЄСВ потрібно виправити одночасно сумові і несумові помилки, необхідно сформувати два окремих Розрахунки типу «Уточнюючий»:
Коли виправляється сумова помилка, в табличній частині Д1 до уточнюючого Розрахунку, графа 25 «Ознака (0, 1)» не заповнюється (абз. 6 п. 6 розд. V Порядку № 4).
background Layer 1