Виїзне засідання Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України для підготовки питань щодо посилення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
Заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Галина Чопик та начальник управління обслуговування громадян Оксана Бурімська сьогодні, в роковини Чорнобильської катастрофи, взяли участь у виїзному засіданні Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України для підготовки питань щодо посилення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та щодо використання території, що зазнала радіаційного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Участь представників Головного управління в такому вкрай важливому засіданні обумовлена тим, що Київщина – одна з найбільш постраждалих від Чорнобильської катастрофи територій, найбільше ліквідаторів та постраждалих від аварії на ЧАЕС проживають в Іванівській та Поліській громаді. І питання пенсійного та соціального забезпечення мешканців цих громад (зокрема, ідентифікації громадян, документи яких втрачено, з метою підтвердження їх статусу особи, постраждалої від аварії на ЧАЕС) було внесено на розгляд Тимчасової комісії окремим пунктом. Доповідала по цьому питанню народний депутат України Ольга Василевська-Смаглюк, яка постійно контактує з Головним управлінням ПФУ у Київській області, обговорює з керівниками і працівниками структурних підрозділів ключові проблемні питання, цікавиться організацією обслуговування громадян, зокрема, пенсіонерів-«чорнобильців».
Під час заходу заступник Голови Верховної ради України Олександр Корнієнко вручив Галині Чопик Подяку Голови Верховної Ради – за вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики у сфері пенсійного та соціального забезпечення, високий професіоналізм та сумлінну працю.
Ділячись своїми враженнями від засідання Тимчасової комісії, Галина Степанівна наголосила, що з вдячністю і гордістю прийняла цю відзнаку як визнання ефективної роботи всього Головного управління, адже реальні результати дає особистий внесок, помножений на зусилля і відданість справі всього колективу. А також наголосила: «Важливо, щоб усі ми, і законотворці, і виконавці законодавчих рішень, чітко розуміли проблеми мешканців таких критичних зон, якими є сьогодні території, постраждалі від наслідків аварії на ЧАЕС, і все робили для того, щоб на цих територіях був забезпечений соціальний захист громадян, велися активні роботи для відновлення екології на випалених Чорнобилем землях, щоб вселяти людям надію, що навіть таку страшну біду можна перебороти і відновити на ній життя… Наслідки катастрофи минулих літ та реалії сьогодення, вкрай тяжко переживають українці. Непоправні біди забирають життя найдорожчих, калічать долі тих, хто втратив найрідніших. Та попри все, ми зобов’язані окріпнути від усіх навал, які перебувають на нашому шляху та жити у вільній, відновленій, Україні!»

