Додержання трудових прав працівників та легалізація зарплати – запорука соціальної стабільності в країні
Кожний громадянин має право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді гідної заробітної плати. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.
Виплата заробітної плати нижче встановленого державою мінімального рівня та «у конвертах» є грубим порушенням конституційних норм, що призводить до гальмування соціального розвитку суспільства та позбавляє найманих працівників права на забезпечене майбутнє.
Легальна робота, належним чином оформлені трудові відносини між найманим працівником та роботодавцем – це лікарняні листки, відпускні нарахування, належна виплата допомоги по догляду за дитиною; допомога у разі отримання травми на виробництві, права на допомогу по безробіттю, права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань; права на зарахування виробничого стажу; права на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування в старості та гідна пенсія.
З метою фінансової підтримки підприємницької діяльності держава робить важливі кроки, а саме: зниження ставки єдиного соціального внеску, скорочення кількості податків, зменшення тиску на бізнес тощо. Тож, офіційно оформляючи трудові відносини з найманими працівниками та легально виплачуючи заробітну плату в повному обсязі, без використання тіньових схем, роботодавці сприяють соціальному захисту та гідному пенсійному забезпеченню працюючих у майбутньому.
С. Соловей, начальник фінансово-економічного управління головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області