Пріоритетні цілі пенсійників Кіровоградщини: легалізація праці та заробітної плати – гарантує своєчасну виплату пенсій
Власні надходження, з урахуванням сум розмежування єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, протягом І кварталу 2018 року склали 973 млн грн (з темпами росту до відповідного періоду минулого року понад 31 %). План з надходження коштів, адміністрування яких здійснюють органи Фонду, виконано на 106 %. Разом з тим, таке надходження коштів не покриває видатки на виплату пенсій, адже на сьогодні 100 офіційно працюючих мешканців області утримують 140 пенсіонерів Кіровоградщини. Таким чином, сума коштів, що надходить від сплати внесків, лише на 37 % забезпечує потребу на виплати пенсій.
Саме з такої інформації розпочала свій виступ на апаратній нараді, що відбулася 14 травня 2018 року в Кіровоградській обласній державній адміністрації, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Наталія Сімонян.
Прозвітувавши про роботу, спрямовану на скорочення заборгованості платежів до бюджету Пенсійного фонду України, про надходження на рахунки від погашення заборгованості (543,6 тис. грн), очільниця Фонду в області повідомила, що питання скорочення заборгованості залишається актуальним не лише в частинні погашення сум боргу, а й в частині дотримання прав застрахованих осіб щодо їх пенсійного забезпечення.
Одним із пріоритетних напрямів роботи пенсійників Кіровоградщини залишається боротьба з тіньовою зайнятістю населення, легалізація трудової діяльності громадян та їх заробітної плати. Робота в цьому напрямку є запорукою збільшення надходжень як до місцевих бюджетів, так і страхових внесків для виплати пенсій і, загалом, фінансової стабільності пенсійної системи, що є дуже актуальним в умовах проведення перерахунків пенсій та збільшення потреби в коштах на їх виплату.
Крім цього, Наталія Сімонян поінформувала про проведений в області перерахунок пенсій понад 12 тисячам пенсіонерів силових структур, про перерахунок пенсій без додаткового звернення 65 тисячам працюючих пенсіонерів. А також про встановлення єдиних стандартів обслуговування громадян, зокрема, детально зупинилася на роботі 22 сервісних центрів у кожному районі області та активній популяризації – веб-порталу Пенсійного фонду України – єдиного інформаційного ресурсу, що містить інформацію як про відрахування страхованих внесків працюючих осіб, так і пенсійні справи пенсіонерів.