Пропустити навігацію

Кіровоградщина: детінізація ринку праці – прямий шлях до наповнення бюджету Пенсійного фонду та збереження соціальних прав громадян

gu1 - Кіровоградщина: детінізація ринку праці – прямий шлях до наповнення бюджету Пенсійного фонду та збереження соціальних прав громадянСьогодні у країні швидкими темпами розгортається робота з легалізації праці, і це є одним із головних завдань розвитку економіки та захисту прав людей. Серед визначальних напрямків – комплексні заходи, спрямовані на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками. Виконання норм законодавства не лише убезпечить соціальні права громадян, але і дасть нові ресурси до наповнення бюджетів усіх рівнів, в тому числі Пенсійного фонду України.

 

Одне із актуальних питань діяльності головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області – це виконання урядових рішень щодо погашення заборгованості зі сплати обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України, а також відповідних доручень Пенсійного фонду України.

 

Реалізація цих доручень відбувається через здійснення щоденного моніторингу дотримання графіків надходження коштів від сплати єдиного соціального внеску та погашення заборгованості, інформування владних структур про стан надходження коштів, ведення контролю за погашенням заборгованості підприємствами-боржниками, а також проведення спільних заходів із соціальними партнерами.

 

Протягом тижня у головному управлінні Фонду в області відбулися зустрічі із фахівцями управління Держпраці в області щодо забезпечення легалізації трудових відносин на підприємствах, установах, організаціях з метою скорочення обсягів нелегальної праці та тіньової зайнятості, а також представниками Спілки підприємців малого та середнього підприємництва з питання своєчасної сплати єдиного соціального внеску та зарахування страхового стажу фізичними особами-підприємцями.

 

Наразі – продовження низки спільних заходів, в тому числі обговорення даних питань з обласними структурами Державної фіскальної служби та Державної виконавчої служби, а також на рівні територіальних робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, під час якого учасники не лише обміняються актуальними даними щодо боржників та сум боргу, але і визначать реальні дії щодо прискорення процесу погашення боргів зі сплати ЄСВ та дотримання графіків надходження коштів.

 

Довідково: у 2018 році за інформацією аналітично-моніторингових досліджень Пенсійного фонду України органами Держпраці в області проведено 233 перевірки, виявлено порушення щодо 176 страхувальників (стосовно 1108 найманих працівників), винесено 45 постанов щодо накладання штрафних санкцій на суму 4,9 млн грн.

 

З початку року районними (міськими) робочими групами з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення проведено 4 416 обстежень суб’єктів господарювання, що використовують працю найманих працівників без належного оформлення трудових відносин або виплачують заробітну плату, меншу за мінімальну. В результаті таких заходів в 2018 році виявлено 798 «тіньових» робочих місць, легалізовано 713 робочих місць.

 

З метою проведення індивідуального інформування про залежність страхового стажу від сплачених страхових внесків поінформовано 5 278 фізичних осіб-підприємців, які мають заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску.

background Layer 1