Колегія при начальнику головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області: підведення підсумків, визначення перспектив
09 листопада 2018 року в головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області відбулося чергове засідання колегії, на якому розглядалися питання:
– про підсумки роботи головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області за 9 місяців 2018 року;
– про стан виконання в головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Закону України «Про звернення громадян».
Начальник головного управління Пенсійного фонду в області, голова колегії Наталія Сімонян підвела підсумки роботи та окреслила перспективи подальшої діяльності.
Так, зокрема було зазначено, що упродовж січня-вересня2018 року до сервісних центрів головного управління звернулося 206 677 громадян, які отримали 217 233 послуги. Забезпечено виплату пенсій 280,9 тис. громадян, призначено 6,7 тис. нових пенсій, перераховано за додатково наданими документами 31,4 тис. пенсій.
Протягом 9 місяців поточного року проведено підвищення розміру пенсії 49,2 тис. пенсіонерів, які досягли віку 65 років та мають необхідний страховий стаж, 537 працівникам льотно-випробного складу цивільної авіації, 12,1 тис. пенсіонерам силових структур та відомств, 65,8 тис. особам, які після призначення пенсій продовжували працювати та не зверталися за перерахунком, та 24,3 тис. особам у зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму.
Середній розмір пенсійної виплати станом на 01 жовтня 2018 року склав 2 279,76 грн, що більше у порівнянні з відповідним показником минулого року (1 752,56 грн) на 527 грн, або на 30,1 %.
Чисельність пенсіонерів, які отримують виплати через уповноважені банки, складає 55,8 %, чисельність одержувачів пенсійних виплат через виплатні об’єкти поштового зв’язку – 44,2 %.
Видатки на виплату пенсій та грошової допомоги (з урахуванням авансування в грудні 2017 року на січень 2018 року) склали 5 862,7 млн грн та проти відповідного періоду минулого року зросли на 1 281,3 млн грн, або на 28,0%.
За 9 місяців 2018 року власні надходження до бюджету Пенсійного фонду України в області, з урахуванням розмежування від єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) та платежів, що адмініструють органи Фонду, склали 2 357,9 млн грн, що на 525,3 млн грн, або на 28,7 %, більше, ніж за відповідний період 2017 року, що пов’язано зі зростанням темпів росту фонду оплати праці, розміру мінімальної заробітної плати, легалізацією заробітної плати.
Також голова колегії зупинилася на низці інших питань, а саме:
–щодо спільних дій різних сторін соціального партнерства у напрямку легалізації трудових відносин та зменшення обсягів тіньової зайнятості. За результатами заходів (за даними ДФС області) легалізовано 361 робоче місце, донараховано 678,1 тис. грн ЄСВ, додатково до бюджету Фонду надійшло 390,7 тис. грн;
–про розміри заборгованості до бюджету Пенсійного фонду України та проведену роботу стосовно зменшення її обсягів. Так, станом на 01 жовтня 2018 року загальна сума заборгованості складає 181,3 млн грн, з них: 56,2 млн грн – зі сплати страхових внесків та 125,1 млн грн – з відшкодування пільгових пенсій. З початку року за судовими рішеннями проведено списання сум заборгованості на загальну суму 3,9 млн грн;
–про проведення аудиторських досліджень та інших контрольних заходів. Так, за результатами перевірок у структурних підрозділах головного управління встановлено 204 фінансових порушення на суму 204,3 тис. грн. Усунуто 92,6 % виявлених фінансових порушень, до бюджету відшкодовано 177,5 тис. грн, що складає 86,9 % від загальної суми фінансових порушень. Також у ході 7 262 перевірок суб’єктів системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, виявлено 3 018 порушень у 2 622 суб’єктів господарювання, або у 36,1% від перевірених, на загальну суму 65,1 тис. грн. Відшкодовано 89,0% від суми виявлених фінансових порушень;
–стосовно наповнення актуальними даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування здійснювався постійний контроль щомісячної звітності з ЄСВ від 13 тис. роботодавців щодо 199 тис. працівників та 23,9 тис. річних відомостей за 2017 рік від фізичних осіб-підприємців та самозайнятих осіб;
– щодо забезпечення надання послуг в електронній формі, дистанційного обслуговування громадян забезпечено технічний контроль, обслуговування програмного забезпечення, безперервний доступ до Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України. Станом на 01.10.2018 року послугами Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України користується 89,8 тис. жителів області, що становить 9 % постійного населення;
– продовження проведення роз’яснювальної роботи щодо залучення до отримання пенсій через банківські установи пенсіонерів, зокрема тих, які вперше звернулися за призначенням пенсії.
Крім цього, було наголошено на вагомості проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, спрямованої на підвищення рівня поінформованості громадськості щодо реалізації державної політики у сфері соціального страхування та пенсійного забезпечення, а також безумовному виконанні Антикорупційної програми Пенсійного фонду України на 2018 рік та забезпеченні контролю за реалізацією Заходів щодо усунення (мінімізації) корупційних ризиків у діяльності головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, визначених Пенсійним фондом України, на 2018 рік.
З другого питання порядку денного виступила Інна Максименко, заступник начальника головного управління Фонду в області, член колегії, яка, враховуючи вагомість питання, докладно зупинилася на результатах роботи щодо виконання в головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Закону України «Про звернення громадян».
Враховуючи актуальність питань, винесених на обговорення, члени колегії у ході конструктивного діалогу дійшли певних висновків та прийняли рішення, що сприятимуть підвищенню рівня результативності роботи.