Пенсійники Кропивницького інформують трудові колективи про підвищення пенсійного віку для жінок
За статистикою, у державних структурах завжди працює більше жінок, ніж чоловіків. Тому інформація про підвищення пенсійного віку для жінок з 1 квітня 2021 року є нагальною та актуальною для працівниць установ та організацій.
Днями фахівець відділу обслуговування громадян № 3 (сервісного центру) Тетяна Ткаченко провела зустріч з трудовим колективом Кіровоградського районного сектору управління Державної міграційної служби в Кіровоградській області, під час якої поінформувала про перелік документів, необхідних для призначення пенсії за віком, та основні зміни у пенсійному законодавстві.
Зокрема, наголосила на питанні підвищення пенсійного віку для жінок з 1 квітня 2021 року. Це останнє підвищення віку в рамках змін, ухвалених ще у 2011 році. Ті, хто народилися у період з 1 жовтня 1960 року до 31 березня 1961 року, ще могли виходити на пенсію у 59,5 років. А ті, хто народилися з 1 квітня 1961 і пізніше, вже йтимуть на пенсію у 60. Таким чином пенсійний вік для чоловіків і жінок в Україні зрівнявся і становить 60 років.
Для отримання пенсії за віком страховий стаж людини має бути не менше 28 років. Якщо ж він менший, то пенсії за віком доведеться чекати до 63 років.
Згідно із пенсійною реформою, від 2011 року пенсійний вік жінок кожного року підвищувався на півроку, – від 55 років до 60, щоб зрівнятися із чоловічим.У 2017 році пенсійна реформа продовжилася, і за нею на призначення пенсії став впливати не лише вік, але й страховий стаж – час, коли сплачувалися внески на обов’язкове державне пенсійне страхування. У 2021 році мінімальний страховий стаж становить 28 років, але він збільшуватиметься щороку – до 35 років у 2027.
Крім того, Тетяна Ткаченко ознайомила працівників сектору з електронними сервісами Пенсійного фонду України, акцентувавши увагу на запровадженні автоматичного призначення пенсії як зручного та необхідного будь-якій зайнятій людині сервісу, що допоможе поступово – не витрачаючи зайвого часу та зусиль – та заздалегідь підготуватися до оформлення пенсії за віком при набутті такого права.