Пропустити навігацію

ПІЛЬГИ НА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ ДЛЯ БАГАТОДІТНИХ СІМЕЙ: ЯК ОТРИМАТИ?

Багатодітні сім’ї ‒ сім’ї, які виховують трьох і більше дітей та мають право на державні пільги на оплату житлово-комунальних послуг, наприклад оплату житла, газу, електрики та твердого палива. Втім, не всі знають, як їх отримати.
Житлово-комунальні пільги призначаються на 12 місяців із місяця визначення відповідного права, але не більше ніж до останнього дня календарного року визначення такого права. Тобто, якщо сім’я подає заяву на пільги в липні, то їх будуть надавати до 31 грудня року в якому подана заява.
Умови отримання комунальних пільг для багатодітних сімей
Обов’язкова умова для отримання комунальних пільг:
середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередні 6 місяців, виходячи з розрахунку на одного члена сім’ї, не має перевищувати розміру доходу, який дає право на отримання пільг (податкова соціальна пільга у 2024 році це 4240 грн).
Наприклад, мати виховує трьох дітей і її дохід становить 10000 грн на місяць. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї за період, який враховується для визначення права за шість місяців, на момент звернення на одного члена сім’ї становить 2500 грн. Це менше 4240 грн, тому сім’я має право на отримання пільги.
Багатодітні сім’ї, які виховують трьох і більше дітей, мають право на наступні пільги:
50-відсоткова знижка на оплату житла (квартплату) в межах норм, передбачених законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);
 50-відсоткова знижка на плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання, водопостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб (у межах норм, визначених законодавством);
 50-відсоткова знижка на вартість палива (у разі якщо відповідні будинки не мають центрального, газового та електроопалення, наприклад, приватні будинки, які опалюються твердим паливом).
Важливо!!! Пільги надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.
Багатодітній сім’ї, яка вперше отримала посвідчення, для отримання пільги на оплату житла та комунальних послуг, необхідно бути зареєстрованими в Реєстрі осіб, які мають право на пільги.
Багатодітним сім’ям, інформація про які є в Реєстрі, пільга з оплати житлово-комунальних послуг оформлюється на підставі:
заяви про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу;
декларації про доходи сім’ї пільговика;
довідки про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі (у разі оформлення пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу).
Якщо сім’я проживає не за адресою реєстрації, а за іншою адресою, також треба додати офіційний документ, що підтверджує фактичне місце проживання пільговика або довідку про статус ВПО або акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання.
Необхідні документи подати до Пенсійного фонду України можна:
Особисто. Потрібно прийти до обраного Пенсійного фонду України або до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).
Поштою. Можна надіслати документи поштою на адресу органу Пенсійного фонду: gu@kr.pfu.gov.ua
Онлайн. Потрібно подати документи через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний застосунок “Пенсійний фонд” чи через портал “Дія”.

rozyasnennya na fb - ПІЛЬГИ НА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ ДЛЯ БАГАТОДІТНИХ СІМЕЙ: ЯК ОТРИМАТИ?

background Layer 1