ЧИ МОЖНА ВПЛИНУТИ НА РОЗМІР ПЕНСІЇ?
Відповідь на це питання можна знайти у Законі України “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні” від 04.11.2022 №2734-ІХ, який набрав чинності у грудні 2022 року.
Детально про це також інформують відвідувачів фахівці відділу обслуговування громадян № 2 (сервісного центру), адже вплинути можна не тільки на розмір своєї майбутньої пенсії, а й на пенсію іншої особи.
“Пенсійні внески за себе або на користь іншої людини відтепер можна сплатити у зручний спосіб – без відвідування державних та банківських установ. Особи, які досягли 16-річного віку та не належать до осіб, яким призначено пенсію в солідарній системі, можуть укласти договір з Пенсійним фондом України в електронній формі, підтвердивши свою особу за допомогою кваліфікованого електронного підпису чи ID-банкінгу через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний додаток “Пенсійний фонд” або через Єдиний Державний вебпортал електронних послуг (Портал. Дія) та мобільний застосунок “Дія” (за наявності технічної можливості)”, – зазначила очільниця сервісного центру Яна Гриценко.
“Крім того, передбачено, що юридичні або фізичні особи можуть сплачувати через Пенсійний фонд України персоналізовані благодійні внески (70 % від сплаченої суми буде адресовано визначеному пенсіонеру) або знеособлені благодійні пожертви”, – поінформувала заступник начальника відділу Ольга Сіндяшкіна.
Знеособлені благодійні пожертви у повному обсязі та 30 % від персоналізованих благодійних внесків є коштами Пенсійного фонду України, які використовуються згідно з частиною першою статті 73 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.