ПЕРІОД СТРАХОВОГО СТАЖУ НЕ ЗАРАХОВУЄТЬСЯ, ЯКЩО У ТРУДОВІЙ Є ПОМИЛКИ
6 Травня 2024
Коли особа звертається до Пенсійного фонду для призначення пенсії за віком, по інвалідності чи пенсії по втраті годувальника, здається, що стажу має вистачити, адже особа постійно працювала. Та чи дійсно, це так, з’ясовували на зустрічі головний спеціаліст відділу обслуговування громадян № 7 (сервісного центру) Світлана Ковалюк та трудові колективи Добровеличківського центру дитячої та юнацької творчості та комунальної установи “Інклюзивно-ресурсний центр” Добровеличківської селищної ради.
Фахівчиня головного управління пояснила, що право отримувати пенсійну виплату має та особа, яка досягла певного віку, має достатню кількість страхового стажу.
“Якщо ми говоримо про пенсію за віком, у 2024 році для того, щоб вийти на пенсію у 60 років майбутній пенсіонер повинен мати не менше 31 року страхового стажу. Якщо ж стажу не вистачає, вихід на пенсію відтерміновується залежно від кількості набутого страхового стажу”, ‒ пояснила спеціалістка.
У яких випадках період страхового стажу не зараховується? Це питання неабияк зацікавило слухачів. Представниця Фонду наголосила, що період страхового стажу не зараховується, якщо: запис у трудовій має помилку (неточності або запис не повний ‒ відсутній підпис посадової особи, печатки); немає сплати страхових внесків або сплачено за неповний місяць. У такому випадку місяць не зараховується або зараховується лише за ту кількість днів за яку здійснена сплата. Для того, щоб період було зараховано особі потрібно звернутись до свого роботодавця для виправлення помилок або подання уточненої звітності. Якщо помилка виявлена на підприємстві, яке вже припинило свою діяльність, у такому випадку потрібно звернутись до архівної установи або правонаступників. Це ж стосується й документів про освіту ‒ звертатись потрібно до навчального закладу або Міністерства освіти і науки України (якщо навчальний заклад знаходиться на тимчасово окупованій території).