Головний спеціаліст відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Анна Недбалова взяла участь у нараді, яка відбулась на базі ТОВ “Долинський гірничо-збагачувальний комбінат”.
Цього разу представниця головного управління висвітлила питання щодо настання нещасних випадків під час виконання своїх професійних обов’язків викликаних падінням.
“Падіння на поточній поверхні переміщення відбуваються, як правило, при спотиканні у разі наявних нерівностей поверхонь, зміни геометрії проходу, або прослизанні підошви взуття в результаті недостатнього зчеплення з поверхнею. Падіння з рівня на рівень відбуваються, як правило, при падінні зі сходів, як приставних, так і маршових, або при падінні з рівня виконання робіт на нижні поверхи”, – нагадала фахівчиня Фонду.
Спеціалістка зазначила, що подібні випадки не можна повністю уникнути, але цілком можна попередити. Наприклад, скорочення кількості небезпечних дій і переміщень допоможе мінімізувати кількість подібних інцидентів.
Учасники зустрічі детально розглянули основні заходи обережності, які спрямовано на уникнення нещасних випадків при падінні, а саме:
Усі розливи рідин і мокрі поверхні повинні бути негайно локалізовані і ліквідовані. Найнебезпечнішими, з погляду охорони праці та промислової безпеки, є залишкова вологість поверхні, яка не може бути ідентифікована візуально, але створює досить слизьку поверхню.
Всі пішохідні доріжки у виробничому приміщенні та проходи в офісні були мають бути вільними. Будь-яка зміна геометрії звичного маршруту – це потенційна причина виробничої травми.
У разі, якщо потрібно дістатися до предмета, який знаходиться на деякій висоті, необхідно використовувати безпечну драбину. Ні в якому випадку не використовувати для цієї мети стільці або столи, а тим більше випадкові поверхні і предмети.
При перенесенні вантажів необхідно переконатися, що вантаж не ускладнює оглядовість. Важкий вантаж може змістити центр тяжіння і, як наслідок, значно збільшити шанси падіння.
Усі проходи, проїзди та доріжки повинні бути достатньо освітлені. Достатньо, але не надмірно. Занадто яскраве освітлення одних ділянок в порівнянні з іншими може призводити до зниження гостроти зору при переході із зони в зону з різними світловими режимами.
Міцне взуття на неслизькій підошві збільшує тертя між підошвою взуття і поверхнею, що значно знижує ризик ковзання, а отже і самих травм.
“Ми не завжди можемо вплинути на стан поверхні, по якій йдемо, але у нас завжди є можливість вибирати те, що у нас при цьому на ногах”, – підсумувала Анна Недбалова.