ПРО НАЙПОШИРЕНІШІ ПРИЧИНИ ВІДМОВИ У ПРИЗНАЧЕННІ СУБСИДІЇ
20 Листопада 2024
Причин для відмови у призначенні субсидії або призначенні “нульової” субсидії дуже багато: потенційний субсидіант міг не надати інформацію про зміни у майновому стані або складі сім’ї, середньомісячний дохід домогосподарства перевищує відсоток обов’язкового платежу, один із членів домогосподарства має депозит більше 100 тис. грн або купував іноземну валюту на загальну суму 50 000 грн, якщо у члена домогосподарства наявна заборгованість зі сплати аліментів більше 3-х місяців тощо.
Але заступник начальника відділу обслуговування громадян № 2 (сервісного центру) Ольга Сіндяшкіна на зустрічі із населенням міста Кропивницького приділила особливу увагу питанню наявної заборгованості понад три місяці зі сплати житлово-комунальних послуг чи витрат на управління багатоквартирним будинком, що виникла протягом трьох років, і загальна сума якої (на день звернення за призначенням житлової субсидії) перевищує 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (680 грн).
“Варто зауважити, що субсидія може бути призначена у разі документального підтвердження сплати такої заборгованості. Також субсидіант може укласти договір про реструктуризацію заборгованості. Крім того, якщо споживач не згоден із наявною заборгованістю, її можна оскаржити у судовому порядку. В таких випадках житлова субсидія призначається протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону, але якщо відсутність заборгованості підтверджено після спливу двомісячного терміну з початку опалювального (неопалювального) сезону, житлова субсидія призначається з місяця, що настає за тим, у якому до органу Пенсійного фонду України надійшло документальне підтвердження таких дій”, – акцентувала представниця головного управління.
Спеціалістка наголосила, що питання щодо причини виникнення та порядку погашення заборгованості необхідно вирішувати тільки з підприємствами – надавачами послуг, адже Пенсійний фонд України призначає субсидію на основі даних, які надають підприємства шляхом інформаційного обміну.