У рамках декларативної кампанії, яка зараз у розпалі, фахівці сектору з питань запобігання та виявлення корупції провели черговий навчальний захід для державних службовців Головного управління на тему “Дотримання вимог фінансового контролю”.
Під час навчання головні спеціалістки сектору з питань запобігання та виявлення корупції Тетяна Піднебесна та Ірина Попака акцентували увагу слухачів, частина з яких долучились дистанційно (через Зум-конференцію), на важливих моментах щодо:
заповнення окремих розділів декларації відповідно до статті 46 Закону України “Про запобігання корупції”;
автоматизованої перевірки декларації Національним агентством з питань запобігання корупції (зокрема, умов, при дотриманні яких декларація пройде успішну перевірку: відсутні ознаки конфлікту інтересів; не встановлено невідповідностей на загальну суму понад 100 прожиткових мінімумів, або 302 800 грн; не встановлено ознак необґрунтованості активів, незаконного збагачення чи неточності оцінки задекларованих активів.
“Чому важливо знати розмір прожиткового мінімуму? У 2025 році прожитковий мінімум для працездатних осіб не змінився, тобто залишився на рівні 2024 року ‒ 3 028 грн. Цей показник є орієнтиром як для публічних службовців під час декларування, так і для антикорупційних органів під час виявлення ознак недостовірних відомостей, зловживань тощо”, ‒ наголосила Тетяна Піднебесна.
Ірина Попака розповіла учасникам про функцію “Автозаповнення чернетки декларації” та пояснила, які кроки необхідно зробити декларанту, щоб скористатись нею.
“11 жовтня 2024 року НАЗК презентувало нову функцію ‒ часткове автозаповнення чернетки декларації в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування. Один клік “Автозаповнення” передбачає збір інформації про декларанта та членів сім’ї через функцію “Дані для декларації” з використанням мобільного застосунку “Дія”, обрання із запропонованих обʼєктів декларування ті, що мають бути перенесені у чернетку декларації, та перевірку достовірності даних про такі об’єкти, відсутність ознак необґрунтованості активів, незаконного збагачення чи неточності оцінки задекларованих активів”, ‒ розповіла фахівчиня.