Субсидія – це адресна державна допомога громадянам, які не можуть самостійно платити за житлово-комунальні послуги. Часто у таких випадках і виникає заборгованість зі сплати ЖКП, але, як відомо, якщо заборгованість виникла протягом трьох років, і загальна сума (на день звернення за призначенням житлової субсидії) перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн), то житлова субсидія, у тому числі на наступний період, не призначається.
Як знайти вихід із такої суперечливої ситуації, поінформувала заступник начальника відділу обслуговування громадян № 9 (сервісного центру) Світлана Ковтун на зустрічі з населенням Устинівської територіальної громади.
Спеціалістка пояснила, що в такому випадку є три варанти вирішення проблеми:
. Сплатити наявну заборгованість та надати документальне підтвердження про сплату заборгованості.
. Укласти договір про реструктуризацію.
. Якщо потенційний субсидіант розпочав процес оскарження заборгованості у судовому порядку, необхідно надати ухвалу про відкриття провадження у справі.
Представниця Головного управління зазначила, що у таких випадках житлова субсидія призначається протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону. Якщо відсутність заборгованості підтверджено після спливу двомісячного терміну з початку опалювального (неопалювального) сезону, житлова субсидія призначається з місяця, що настає за тим, в якому до органу Пенсійного фонду України надійшло документальне підтвердження таких дій.
“Варто зазначити, що питання щодо причин виникнення та порядку погашення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг необхідно вирішувати тільки з підприємствами – надавачами послуг, які здійснюють облік такої заборгованості”, – акцентувала Світлана Ковтун.