ДЛЯ МУЗЕЙНИКІВ ‒ ПРО СТРАХОВИЙ СТАЖ
Головний спеціаліст відділу обслуговування громадян № 7 (сервісного центру) Світлана Ковалюк провела зустріч у трудовому колективі Комунального закладу “Добровеличківський краєзнавчий музей” Добровеличківської селищної ради та поінформувала присутніх про умови призначення пенсії за віком у 2025 році, зокрема, про порядок підтвердження страхового стажу.
Фахівчиня Головного управління під час заходу наголосила на тривалості страхового стажу, що дає право виходу на пенсію за віком та зростатиме до 35 років страхового стажу (у 2028 році), а ось особі у 2025 році для виходу на пенсію у 60 років потрібно мати 32 роки страхового стажу.
Якщо ж особа звертається для призначення пенсії по інвалідності, їй теж необхідно мати певний страховий стаж на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією, величина якого залежить від віку та групи інвалідності.
“Наприклад, особі віком 37 років, визнаній особою з інвалідністю III групи, необхідно мати 7 років страхового стажу для призначення пенсії по інвалідності”, ‒ пояснила представниця Фонду.
Варто пам’ятати, що страховий стаж ‒ це один із важливих критеріїв безпеки як для осіб передпенсійного віку, так і для молоді, яка лише розпочинає свою трудову діяльність. Наявність страхового стажу ‒ це право особи на пенсійне забезпечення. Перевірити сплату страхових внесків можна в особистому кабінеті застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, замовивши довідку ОК-5 / ОК-7 .
Крім того, за допомогою вебпорталу ПФУ зручно та оперативно взаємодіяти з органами Пенсійного фонду України в режимі 24/7 без особистого звернення. Головна перевага ‒ це економія часу, будь-яка послуга ‒ у кілька кліків.