
Головний спеціаліст відділу формування електронних трудових книжок Ольга Гирик провела зустріч із трудовим колективом ПП “Сітіфарм” з метою популяризації електронних сервісів Пенсійного фонду України.

Під час зустрічі спеціалістка Головного управління зосередила увагу учасників на одному з електронних сервісів ‒ “Електронна трудова книжка”, зупинившись на можливості внесення змін до електронної книжки.

“Наприклад, є потреба внести документи про здобуття освіти, свідоцтво про народження дитини (для жінок), військовий квиток, а у випадку втрати оригіналу трудової книжки: довідки, виписки з наказів та інші документи, які містять відомості про періоди роботи. Необхідно виконати такі кроки:

. За допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕПу) увійдіть у свій особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

. Оберіть у меню розділ “Комунікація з ПФУ” та натисніть пункт “Відомості про трудові відносини”.

. Заповніть необхідні поля, які стосуються періоду, наприклад, навчання.

. Додайте скановану копію диплома. Якщо в дипломі не вказані дані про терміни навчання, необхідно додати скановані уточнюючі довідки. Стан опрацювання та результат обробки звернення можна переглянути в розділі “Мої звернення”. Після оцифрування переданих документів про стаж, перевірити актуальність внесених даних зможе кожен працівник з особистого кабінету користувача вебпорталу в розділі “Електронна трудова книжка”, ‒ пояснила Ольга Гирик.

Фахівчиня Фонду звернула увагу відповідальних осіб та працівників підприємства на встановлені терміни передачі скан-копій трудових книжок до Пенсійного фонду України для оцифрування відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі” № 1217, який набрав чинності 10 червня 2021 року, ‒ 5-річний перехідний період для включення до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок.

Загальний страховий стаж з урахуванням наданих скан-копій документів (опрацьованих без зауважень) можна переглянути у розділі “Страхові дані”.