
Спеціалісти відділу забезпечення та наповнення бюджету провели інформаційно-роз’яснювальну роботу для працівників фермерських господарств Новоукраїнського (СТОВ “Кіровоградське” , ФГ “Мікуленко”) та Олександрійського районів (ПП “Агро-регіон”) щодо переваг офіційного працевлаштування та ризиків тіньової зайнятості як для найманих працівників, так і для страхувальників.

Під час зустрічі представники Фонду наголосили, що важливо вчасно та у повній мірі сплачувати єдиний соціальний внесок.

“За офіційно працевлаштовану особу (за працівника) внески сплачує роботодавець, а фізична особа-підприємець (яка одночасно є і працівником, і роботодавцем) сплачує єдиний соціальний внесок (далі ‒ ЄСВ) за себе самостійно. З 1 січня 2025 року відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2025 рік” скасовано дію пільгового періоду, і для всіх фізичних осіб-підприємців сплата ЄСВ за себе є обов’язковою. Тобто, починаючи з січня 2025 року підприємці повинні дотримуватися строків внесення платежів – до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом. Але право не сплачувати ЄСВ за себе збережено для деяких категорій підприємців: якщо ФОП – особа із інвалідністю за умови наявності пенсійних або соціальних виплат; якщо ФОП – пенсіонер за віком або за вислугу років; якщо ФОП є найманим працівником, за якого ЄСВ сплачує роботодавець (не менше 22% від мінімальної заробітної плати); якщо ФОП на загальній системі без доходу; мобілізовані підприємці на весь період служби (за умови подання підтверджуючих документів)”, ‒ пояснила фахівчиня Головного управління.


Завершуючи зустріч, фахівці Фонду нагадали учасникам зустрічі про електронні сервіси Пенсійного фонду України, які користуються популярністю серед клієнтів вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України та мобільного застосунку “Пенсійний фонд”, зокрема: “Електронна трудова книжка”, довідки про розмір заробітної плати та набутого страхового стажу “ОК-5 / ОК-7” та “Пенсійний калькулятор”.