Пропустити навігацію

Історія Фонду. Передумови створення. Важливі віхи розвитку. Кіровоградська область

        1per1111111222 - Історія Фонду. Передумови створення. Важливі віхи розвитку. Кіровоградська область Кіровоградщина – степова перлина України, що лежить у самому її серці, край сучасної промисловості та розвиненого сільського господарства, щедрий своїми природними ресурсами, багатий родючими ґрунтами, славний працьовитими людьми та історичними пам’ятками культури.

       На початку становлення нашої державності створення Пенсійного фонду, як самостійної фінансово-банківської системи, було об’єктивною необхідністю, оскільки видатки на виплату пенсій фінансувались з державного бюджету за залишковим принципом.1 1 GERB OBLASTI - Історія Фонду. Передумови створення. Важливі віхи розвитку. Кіровоградська область

         У грудні 1990 року Радою Міністрів УРСР та Радою Федерації незалежних профспілок України було ухвалено спільну постанову, якою утворено Українське республіканське відділення Пенсійного фонду СРСР, від якого веде свою історію Пенсійний фонд України.

Пенсійний фонд України – це орган державної влади, що реалізує політику держави з питань пенсійного забезпечення, веде облік осіб, що підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, забезпечує надходження коштів від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, здійснює призначення та перерахунок пенсій, своєчасне і в повному обсязі фінансування виплати пенсій, допомоги, інших соціальних виплат, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України.2 2 zhovt 2006 roku1111 - Історія Фонду. Передумови створення. Важливі віхи розвитку. Кіровоградська область

         У 1992 році обласну філію перетворено на обласне управління із штатом у 28 працівників, а в кожному районі введено посади уповноваженого та інспектора, всього по

області налічувалося 108 працівників органів Фонду.

Важливим чинником у формуванні та становленні пенсійної системи в Україні стала постанова Кабінету Міністрів України від 1 червня 1994 року № 345 «Питання Пенсійного фонду України», якою затверджено нове Положення про Пенсійний фонд України та визначено його центральним органом державної виконавчої влади, бюджет Пенсійного фонду включено до складу Державного бюджету. Були утворені районні та міські відділи Пенсійного фонду.

        1995 року розпочато роботу із впровадження автоматизованого обліку надходження коштів.

       1996 рік. Внески до Пенсійного фонду сплачуються одночасно з одержанням коштів на виплату зарплати.

        У 1997 році розпочато роботу над законопроектами щодо пенсійної реформи. Цього 3 - Історія Фонду. Передумови створення. Важливі віхи розвитку. Кіровоградська областьроку прийнято Закон України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування».

       У 1998 році затверджено Основні напрями реформування пенсійного забезпечення в Україні. Розроблено комплекс заходів щодо поетапного впровадження протягом 1998 – 2000 років автоматизованого персоніфікованого обліку відомостей у системі обов’язкового державного пенсійного страхування.

        З вересня 1999 року виплата пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги здійснюється через їх поточні рахунки в установах банків.

        Із започаткуванням у 2000 році системи персоніфікованого обліку відомостей створено передумови для функціонування солідарної системи за страховими принципами.

        2001 року затверджено Положення про Пенсійний фонд України, яким визначено основні завдання та права Фонду.

       

Із початку 2002 року функції призначення пенсій і оформлення документів для їх виплати здійснюються органами Пенсійного фонду України, і далі – із врахуванням даних персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

3 1 - Історія Фонду. Передумови створення. Важливі віхи розвитку. Кіровоградська область        У січні 2002 року наказом головного управління Фонду в області утворено колегію головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

       З 1 січня 2004 року набув чинності Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», яким було знято обмеження у виплаті пенсій та докорінно змінено порядок нарахування пенсій. Здійснено перерахунки пенсій відповідно до нового пенсійного законодавства.

З січня 2004 року начальником головного управління призначено Гриценка Володимира Григоровича. Із серпня 2004 року начальник головного управління – Кролевець Андрій Вікторович.

        2005 рік. Пенсії підвищено у зв’язку із ростом заробітної плати, встановлено мінімальний розмір пенсії для непрацездатних громадян на рівні прожиткового мінімуму. За останнє десятиріччя середній розмір пенсійних виплат збільшився у 9 разів. Схвалено Стратегію розвитку пенсійної системи, якою визначено перспективи подальшого розвитку та реформування пенсійної системи.

        2006 рік. Органам Пенсійного фонду України передано функції з призначення та виплати пенсій згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.3 2 - Історія Фонду. Передумови створення. Важливі віхи розвитку. Кіровоградська область

        У квітні 2006 року затверджено Положення про проведення Дня Пенсійного фонду України в області.

        У вересні 2006 року начальником головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області призначено Поліщук Людмилу Петрівну.

        Із 2007 року запроваджено систему подання звітності до Пенсійного фонду України страхувальниками з використанням електронного цифрового підпису.

      З листопада 2007 року головне управління Пенсійного фонду України в області розташоване в новому приміщенні.

       У 2008 році мінімальна пенсійна виплата для всіх категорій пенсіонерів встановлена на рівні прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність. Відновлено диференціацію пенсій для більшості пенсіонерів.

        2009 рік. Розроблено Концепцію подальшого проведення пенсійної реформи на 2010-2017 роки. Затверджено Програму запровадження нової технології надання послуг та підвищення рівня обслуговування громадян в управліннях Пенсійного фонду України, яка передбачає створення залів обслуговування громадян та страхувальників. Запроваджено систему інформування громадян про набутий страховий стаж та пенсійні виплати за допомогою системи «Інформаційний кіоск».

       4 pp 005 sv111111 - Історія Фонду. Передумови створення. Важливі віхи розвитку. Кіровоградська область2010 рік. Запровадження єдиної консолідованої звітності страхувальників до Пенсійного фонду України. Набрання чинності Закону України щодо сплати страхових внесків фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування.

        Жовтень 2010 року – відкриття перших зал з обслуговування громадян за принципом «єдиного вікна» в управліннях Фонду в м. Світловодську та Кіровоградському районі. Проведення першої спартакіади серед збірних команд працівників Пенсійного фонду України в області.

       Жовтень 2011 року. Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» внесено зміни до 22-х законів. Підвищено пенсійний вік жінок.

       У грудні 2014 року у головному управлінні відкрито інформаційну експозицію, із висвітленням основних віх формування пенсійної системи Кіровоградщини, підкреслює досягнення та особливості роботи на окремих етапах функціонування незалежної пенсійної системи. Створена експозиція з метою формування в працівників головного та підвідомчих управлінь усвідомлення важливості обраної ними справи, забезпечення єдностi поколiнь «пенсійників» та сприяння розбудови нацiональної пенсійної системи. Ідея належить колишньому начальнику головного управління Поліщук Людмилі Петрівні, яка, пропрацювавши в органах Фонду понад 21 рік, змогла не тільки налагодити чітку продуктивну роботу як головного, так і підвідомчих управлінь, а й побудувати міцні дружні стосунки у колективі «пенсійників».5 SAM 2484111111111 - Історія Фонду. Передумови створення. Важливі віхи розвитку. Кіровоградська область

        У 2015 році започатковане масове проведення флеш-мобів «Ми – за легальну зайнятість», вперше в управліннях в м. Знам’янці та Знам’янському районі, згодом долучилися всі підвідомчі управління Кіровоградської області.

       У вересні 2015 року начальником головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області призначено Сімонян Наталію Миколаївну, керівника управління в Кіровоградському районі, яка 18 років працює в органах Фонду.

       2016 рік – розпочато оптимізацію територіальних органів Фонду Кіровоградщини та їх організаційної структури, у два етапи проведено поступову реорганізацію шляхом об’єднання окремих управлінь.

       Лютий 2016 – затверджено Стратегію розвитку комунікацій Пенсійного фонду України.

       Вересень 2016 року. Ухвалено Стратегію модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року.

       6  MG 9936111111 - Історія Фонду. Передумови створення. Важливі віхи розвитку. Кіровоградська областьЗ початку 2018 року головне управління – це одна юридична особа, яка включає в себе 23 сервісних центри на території усіх адміністративно-територіальних одиниць області, 21 віддалене робоче місце обслуговування громадян у ОТГ, ЦНАПах, інших пунктах.

Сучасний Пенсійний фонд України – це велика, розгалужена структура, яка виконує ряд серйозних завдань і спроможна рости і набирати оберти у майбутньому. Тому і фахівці, які тут працюють – універсальні спеціалісти, які за потребою можуть швидко і оперативно взяти на себе додаткові зобов’язання, нерідко працюючи у авральному режимі. Система Пенсійного фонду Кіровоградщини сьогодні налічує 678 працівників.

Робота у Пенсійному фонді – різнобічна і не проста, вимагає відповідної професійної підготовки фахівців, творчих проявів, самовіддачі та самоорганізації, використання набутого досвіду попередніх поколінь працівників.

Разом з цим, усе, що виконує Фонд, об’єднано в єдиний цикл, має одну мету, функціонує в одній ланці, де кожен елемент – невід’ємна частина цілої великої системи. І від чіткої роботи кожної окремо взятої ланки залежить злагоджена робота усієї системи, цілісність і потужність складного механізму під назвою Пенсійний фонд України.

7 CIMG2281111111 - Історія Фонду. Передумови створення. Важливі віхи розвитку. Кіровоградська область8 kr st z Nadutenko 03.04.181111111111 - Історія Фонду. Передумови створення. Важливі віхи розвитку. Кіровоградська область9 29693620 2032547727019468 246296518 o1111111111 - Історія Фонду. Передумови створення. Важливі віхи розвитку. Кіровоградська область10 radiomajdan 02.04.201811111111111 - Історія Фонду. Передумови створення. Важливі віхи розвитку. Кіровоградська область

 

background Layer 1