Головна/Пресцентр/Новини/Архів/2024/ПРО ДОБРОЧЕСНІСТЬ ТА ПУБЛІЧНУ СЛУЖБУ В РАМКАХ ЗАХОДІВ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ
ПРО ДОБРОЧЕСНІСТЬ ТА ПУБЛІЧНУ СЛУЖБУ В РАМКАХ ЗАХОДІВ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ
10 Грудня 2024
Щороку 09 грудня з ініціативи Організації Об’єднаних Націй відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією. Тож сьогодні головний спеціаліст сектору з питань запобігання та виявлення корупції Тетяна Піднебесна провела для працівників Головного управління навчальний захід на тему: “Доброчесність та публічна служба. Міжнародний день боротьби з корупцією”.
Під час заходу держслужбовці обговорили норми Конвенції ООН проти корупції, яку Україна ратифікувала 18 жовтня 2006 року. Лекторка наголосила, що країни-учасниці повинні проводити політику протидії корупції (законодавча база та створення спеціальних органів для боротьби з цим явищем).
“Важливе значення в боротьбі з корупцією має прийняття Закону України “Про запобігання корупції” від 14 жовтня 2014 № 1700-VII (зі змінами), зокрема: на законодавчому рівні закріплено чіткі правила запобігання та врегулювання як реального, так і потенційного конфлікту інтересів; визначено обмеження щодо поєднання основної діяльності з іншою оплачуваною діяльністю, спільної роботи близьких осіб, роботи в приватному секторі після припинення служби, одержання подарунків та основні правила етичної поведінки службовців”, ‒ зауважила фахівчиня Фонду.
Під час навчання спеціалістка Головного управління нагадала, що функції боротьби з корупцією покладено на спеціально уповноважені суб’єкти у сфері протидії корупції (органи прокуратури, Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України, Національне агентство з питань запобігання корупції).
Тетяна Піднебесна акцетувала увагу колег на тому, що доброчесність є одним з принципів державної служби та передбачає: патріотизм, порядність, відповідальність. “Формування доброчесності державного службовця унеможливлює прояви корупції, тому що ці явища несумісні. Розбудова доброчесності, відкритості та прозорості ‒ це основа довіри людей до публічної служби”, ‒ звернулась Тетяна Піднебесна до учасників навчання та запропонувала перевірити отримані знання за допомогою інтерактивної гри.