Пропустити навігацію

ЯК ОТРИМАТИ ДОВІДКИ ПРО СТАЖ ВІД ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ ДИСТАНЦІЙНО

 

Dovidka pro stazh dystantsijno - ЯК ОТРИМАТИ ДОВІДКИ ПРО СТАЖ ВІД ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ ДИСТАНЦІЙНОВнаслідок запровадження карантинних заходів все частіше вирішують питання дистанційно.

Найбільш популярним серед населення дистанційним сервісом Пенсійного фонду України є формування довідки про загальний трудовий та страховий стаж, дані про нараховану заробітну плату (дохід або грошове забезпечення), які можна отримати на вебпорталі Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua).

Щоб отримати довідки про страховий стаж (форми ОК-5, ОК-7 тощо) застрахованим особам на вебпорталі необхідно:

  • обрати категорію “Портал електронних послуг” за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або авторизуватися засобами Інтегрованої системи електронної ідентифікації GOV ID ( ідентифікація за Bank ID або за MobileID);
  • перейти в категорію “Дані з реєстру застрахованих осіб”;
  • обрати в особистому кабінеті опцію “Запит на отримання електронних документів” (меню ліворуч) та заповнити поля форми запиту;
  • відповідь на запит отримаєте у розділі “Мої звернення” (меню ліворуч);
  • натиснути на свій запит, завантажити та роздрукувати довідку.

Перевірити дійсність довідки можна через QR – код та спеціальний багатозначний номер під ним у розділі “Верифікація виданих документів” (у верхньому меню особистого кабінету).

Довідково.

  • Довідка ОК-5 формується за період з 2000 року та містить відомості про суми заробітку для нарахування пенсії і страховий стаж;
  • Довідка ОК-7 формується за період з 2011 року і містить відомості про суми заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок (в межах максимальної величини) та страховий стаж. В основному дана довідка використовується задля визначення страхового стажу для нарахування допомоги по безробіттю та інше.
  • Додаток 9 або “Довідка про трудовий та страховий стаж” формується за період з 2004 року і не містить суми нарахованої заробітної плати, але в ній чітко визначено, за який період внески сплачено в повному обсязі, а за який – частково. Наразі роботодавці активно використовують її для визначення страхового стажу під час нарахування допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.
background Layer 1