ЯК ОТРИМАТИ ДОВІДКИ ПРО СТАЖ ВІД ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ ДИСТАНЦІЙНО
Внаслідок запровадження карантинних заходів та зниження соціальної активності українці все частіше вирішують питання дистанційно.
Найбільш популярним серед населення дистанційним сервісом Пенсійного фонду України є формування довідки про загальний трудовий та страховий стаж, дані про нараховану заробітну плату (дохід або грошове забезпечення), які можна отримати на вебпорталі Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua). Щоб отримати довідки про страховий стаж (форми ОК-5, ОК-7 тощо) застрахованим особам на вебпорталі необхідно:
- обрати категорію “Портал електронних послуг” за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або авторизуватися засобами Інтегрованої системи електронної ідентифікації GOV ID ( ідентифікація за Bank ID або за MobileID);
- перейти в категорію “Дані з реєстру застрахованих осіб”;
- обрати в особистому кабінеті опцію “Запит на отримання електронних документів” (меню ліворуч) та заповнити поля форми запиту;
- відповідь на запит отримаєте у розділі “Мої звернення” (меню ліворуч);
- натиснути на свій запит, завантажити та роздрукувати довідку.
Перевірити дійсність довідки можна через QR – код та спеціальний багатозначний номер під ним у розділі “Верифікація виданих документів” (у верхньому меню особистого кабінету).
Довідково.
- Довідка ОК-5 формується за період з 2000 року та містить відомості про суми заробітку для нарахування пенсії і страховий стаж;
- Довідка ОК-7 формується за період з 2011 року і містить відомості про суми заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок (в межах максимальної величини) та страховий стаж. В основному дана довідка використовується задля визначення страхового стажу для нарахування допомоги по безробіттю та інше.
- Додаток 9 або “Довідка про трудовий та страховий стаж” формується за період з 2004 року і не містить суми нарахованої заробітної плати, але в ній чітко визначено, за який період внески сплачено в повному обсязі, а за який – частково. Наразі роботодавці активно використовують її для визначення страхового стажу під час нарахування допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.