“Революційні підходи до здоров’я і безпеки: роль штучного інтелекту та діджиталізації у сфері праці”
Всесвітній день безпеки та гігієни праці є важливим інструментом для підвищення обізнаності про те, як зробити роботу безпечною та здоровою, а також підвищити політичний статус безпеки та гігієни праці.
Мета Дня охорони праці – привернути увагу суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігти нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням.
Штучний інтелект і новітні цифрові технології змінюють методи визначення, оцінки та управління професійними ризиками, автоматизації небезпечних та важких завдань, зменшують ризики для здоров’я і безпеки працівників. Завдяки штучному інтелекту робочі місця стають більш комфортними та безпечними.
Дистанційна робота та цифрові платформи стали новою реальністю українського ринку праці. У поєднанні з інструментами цифрової безпеки вони дають змогу зберігати стабільність виробничих процесів навіть під час війни.
Сучасні технології – це насамперед про захист людини. Саме тому підприємства мають зосередити увагу на впровадженні інновацій, що здатні зберегти життя і здоров’я працівників.
Фахівці відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Головного управління Пенсійного фонду України в херсонській області нагадують, що важливість охорони праці полягає у формуванні культури безпеки на підприємствах, де кожен працівник усвідомлює ризики та діє на їх запобігання. Саме завдяки системному підходу до питань охорони праці можливо зменшити кількість нещасних випадків і забезпечити стабільну та ефективну роботу колективу.