Пропустити навігацію

Нові законодавчі зміни у 2019 році та “старі” проблеми “тіньового” сектору економіки

1323076779 565644 - Нові законодавчі зміни у 2019 році та  “старі” проблеми  “тіньового” сектору економікиЗ 01 січня 2019 року статтею 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік” від 23.11.2018 №2629-VIII збільшено розмір мінімальної заробітної плати з 3723 до 4 173 грн. Відповідно розмір мінімального страхового внеску, за умови сплати якого до страхового стажу зараховується повний місяць, складає — 918,06 грн.

       Для тих, хто досягне пенсійного віку в цьому  році, необхідний для призначення пенсії страховий стаж має становити не менше 26 років, у 2020 році — це 27 років і так до 2028 року, коли мінімальний страховий стаж складатиме 35 років. Тобто, фактично право на пенсію матимуть лише ті громадяни, які легально одержували заробітну плату (дохід) в розмірі не меншому за мінімально встановлений законодавством рівень та, починаючи з 2004 року, щомісячно з цієї суми сплачували мінімальний страховий внесок, встановлений законодавством за відповідні періоди.

        На сьогоднішній день значна частина населення області працездатного віку не має офіційних доходів, тому питання легалізації зайнятості населення, дотримання роботодавцями законодавства про працю в частині встановлення мінімальної заробітної плати та забезпечення соціального захисту прав працюючих знаходиться на постійному контролі головного управління Пенсійного фонду України в області. З цією метою головне управління Фонду на підставі вибірок з реєстру застрахованих осіб здійснює щомісячний моніторинг даних звітності роботодавців. За результатами аналітично–моніторингових досліджень у 2018 році для проведення контрольно-перевірочних заходів направлено до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі інформацію по 1,7 тис. роботодавцях, до Головного управління Держпраці – по 2,7 тис. роботодавцях, які мають ознаки можливих порушень законодавства про працю.

         За матеріалами Пенсійного фонду інспекторами праці у минулому році проведено 228 перевірок, майже у 90% випадків виявлено законодавчі порушення та відновлено страхові права 1,7 тис. працівників, застосовано 2,6 млн. грн штрафних санкцій, на 58 посадових осіб складено протоколи про адміністративні правопорушення.

         До складу комплексних заходів, спрямованих на боротьбу з тіньовими доходами та неофіційним працевлаштуванням жителів області, входить постійна робота спеціалістів Фонду у робочих групах з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення. У минулому році такими групами за участю фахівців Фонду в області проведено 594 рейди, під час яких обстежено 6,5 тис. суб’єктів господарювання. За результатами обстежень з початку року виявлено та легалізовано працю 6,3 тис. найманих працівників.

Несплата внесків не дає можливості зарахувати періоди трудової діяльності до страхового стажу, тому насамперед самим працівникам необхідно вимагати від роботодавців офіційного працевлаштування і не погоджуватися на виплату зарплати в «конверті».

background Layer 1