Пропустити навігацію

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН НА КОНТРОЛІ!

LEGALIZATSIYA TRUDOVYH VIDNOSYN NA KONTROLI 1 - ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН НА КОНТРОЛІ!Наявність тіньової економіки, отримання заробітної плати в «конвертах» та ухилення від сплати податків несе в собі потенційні загрози соціальній безпеці, демократичним цінностям і національній економіці країни в цілому. Ці явища знищують цивілізовані трудові відносини, а відтак позбавляють людей  соціального захисту, віри у справедливість та законність.

Саме тому легалізація заробітної плати та зайнятості населення є одним із важливих завдань держави для забезпечення її економічного розвитку, як інституції, що забезпечує соціальну захищеність громадян.

З метою підвищення ефективності роботи по легалізації заробітної плати та зниження рівня незадекларованої праці Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області активно співпрацює з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

В рамках взаємодії з об’єднаними територіальними громадами області Головним управлінням проведено аналіз даних звітності платників єдиного внеску та інших статистичних даних для визначення ресурсів щодо збільшення надходжень до бюджетів кожної з громад. За результатами аналізу по кожній громаді складено баланс трудових ресурсів, в якому розраховано чисельність населення працездатного віку, що не має офіційно оформлених трудових відносин або доходів. Інформацію з розрахунками незайнятого населення кожної громади та резервами збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів направлено керівникам всіх об’єднаних територіальних громад області. Адже наповнення бюджету кожної громади та Пенсійного фонду України є запорукою соціально – економічного розвитку кожного регіону, а це будівництво нових шкіл та дитячих садочків, нові дороги, підвищення рівня заробітної плати працюючим та збільшення виплат пенсіонерам.

Важливим методом спільного впливу на роботодавців, які нараховують заробітну плату в розмірах менших за встановлену законодавством мінімальну заробітну плату, є заслуховування  таких суб’єктів господарювання на відповідних засіданнях комісій та робочих груп, створених при органах виконавчої влади та місцевого самоврядування. З цією метою головам райдержадміністрацій, міськвиконкомів та об’єднаних  територіальних громад за результатами проведення аналітично – моніторингових  досліджень відомостей реєстру застрахованих осіб у поточному році направлено інформацію більше ніж по 2 тисячах суб’єктів господарювання, які працюють у ризикових сферах діяльності та  мінімізують витрати на оплату праці. За участю представників Головного управління  відбулося 72 засідання робочих груп та нарад з питань легалізації зайнятості населення, підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної зарплати. Внаслідок проведення співбесід з керівниками таких платників у більшості з них підвищується рівень оплати праці.

Одним із напрямків роботи по детінізації доходів у сфері зайнятості населення залишається  проведення робочими групами рейдів по виявленню працівників, що працюють без належного оформлення трудових відносин. Ці заходи сприяють відновленню соціального захисту працюючих, та головне – це дисциплінує роботодавців.  З початку року за участю представників Головного управління в складі робочих груп проведено 244 рейди, обстежено 3,3 тисячі суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території Херсонської області. Під час рейдів виявлено більше однієї тисячі осіб без належного оформлення трудових  відносин, з яких 56 % – в сільськогосподарській галузі та 42% – у сфері торгівлі. Фахівцями  Пенсійного фонду проведено роз’яснювальну роботу серед таких  працівників щодо залежності страхового стажу і розміру пенсії від рівня заробітної плати, з якої сплачено єдиний соціальний внесок та роздано інформаційні листівки стосовно переваг отримання офіційної заробітної плати. Як наслідок, 75% виявлених неоформлених працівників вже прийнято на роботу та 15% – зареєструвалися приватними підприємцями.

Крім того, в рамках інформаційно-роз’яснювальної у січні – липні 2021 року із зазначених питань здійснено 403  оголошення по гучномовцях та виступів на радіо, надруковано 13 статей, розміщено на вебресурсах 355  матеріалів.

Наша мета – донести до громадян просту істину: отримуючи зарплату «в конверті», не варто розраховувати на відповідний рівень соціального захисту та належне пенсійне забезпечення в майбутньому.  

Тільки офіційно оформлений працівник має державний захист від незаконного звільнення, безпечні здорові умови праці, гарантоване право на відпочинок, страховий стаж та можливість при досягненні пенсійного віку мати гідне пенсійне забезпечення.

background Layer 1