Стан погашення заборгованості підприємствами вугільної галузі обговорили під час ділової зустрічі на Луганщині
15 травня за ініціативою головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області було проведено ділові зустрічі з генеральними директорами найбільших підприємств-боржників вугільної галузі, які підпорядковані Міністерству енергетики та вугільної промисловості – ПАТ «Лисичанськвугілля» та ДП «Первомайськвугілля».
Під час прямого діалогу розглядалось лише одне питання – погашення заборгованості та налагодження платіжної дисципліни. Слід зазначити, що питома вага зазначених підприємств у загальній сумі боргу складає майже 45% та продовжує щомісяця зростати.
Звертаючись до перших керівників зазначених підприємств, очільниця Фонду Ольга Шарунова наголосила: «Не маємо права допустити затримки з виплати пенсії нашим громадянам, які добросовісно працювали все своє життя, тому ми повинні докласти максимум зусиль для своєчасного наповнення бюджету Фонду у повному обсязі!».
Маючи слово, генеральний директор ПАТ «Лисичанськвугілля» Андрій Зимін доповів про складну фінансово-економічну ситуацію, в якій вже тривалий час знаходиться підпорядковане йому товариство, у тому числі завдяки незбалансованій ціновій політиці на ринку вугільної продукції та пообіцяв вирішити питання погашення боргу, але тільки після поліпшення економічного положення на підприємстві, що у свою чергу дасть змогу виконати беззаперечні зобов’язання перед державою.
Аналогічні висновки було зроблено й під час розмови з генеральним директором ДП «Первомайськвугілля» Олегом Водоп’яновим, оскільки по вугільних підприємствах державної форми власності майже по всій країні однаково складна ситуація, пов’язана з високим моральним та фізичним зносом основних фондів, недостатнім фінансуванням на технічне переоснащення, а також відсутністю зацікавленості інвесторів.
Завершуючи зустрічі, Ольга Шарунова висловила надію, що складна ситуація з вугільними підприємствами, яка вже давно набула хронічної форми, все ж таки поліпшиться, адже вугілля для України має стратегічне значення. А для цього, за допомогою держави, галузь повинна бути виведена на рівень беззбитковості та платоспроможності.