Пропустити навігацію

Погашення заборгованості бюджетоутворюючими підприємствами Луганського регіону обговорили під час ділової зустрічі

20190725 102515 300x237 - Погашення заборгованості бюджетоутворюючими підприємствами Луганського регіону обговорили під час ділової зустрічі25 липня за ініціативою головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, а також за участі представників Державної фіскальної та виконавчої служб Луганщини, було проведено прямий діалог з керівництвом найбільших промислових підприємств-боржників – ДП «Первомайськвугілля» та ПАТ «Лисичанськвугілля». Відмітимо, що на зустріч вкотре запрошувався й керівник ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» та вкотре не з’явився.   

Під час прямого діалогу розглядалося лише одне наболіле питання – погашення заборгованості та налагодження платіжної дисципліни. Слід зазначити, що питома вага зазначених підприємств у загальній сумі боргу до Пенсійного фонду України по області складає майже 52% та продовжує щомісяця зростати.

Маючи вступне слово, очільниця Фонду Ольга Шарунова підкреслила: «Підвищення соціальних стандартів, у тому числі й пенсійних виплат, значно збільшують видаткову частину бюджету Пенсійного фонду, особливо за рахунок тих пенсіонерів, які працювали у вугільній та хімічній галузях. При цьому, через незбалансованість грошових потоків, може виникнути пряма загроза затримки з виплати пенсій нашим громадянам, що є недопустимим. Зважаючи на сказане, ми повинні докласти максимум зусиль для своєчасного наповнення пенсійної скарбниці у повному обсязі!».

Нажаль, почувши майже однакові пояснення представників ДП «Первомайськвугілля» та ПАТ «Лисичанськвугілля», простежується відсутність будь-яких зрушень з вирішення питання погашення боргів, принаймні у короткостроковій перспективі.

Вже тривалий час підприємства вугільної галузі державної форми власності знаходяться в дуже складній фінансово-економічній ситуації, у тому числі завдяки незбалансованій ціновій політиці на ринку вугільної продукції та незадовільній роботі єдиного державного посередника на цьому ринку – ДП «Держвуглепостач», через якого і йде збут товарної вугільної продукції на теплові електростанції України. Крім того, високий моральний та фізичний знос основних фондів, вкрай недостатнє фінансування на технічне переоснащення, а також відсутність зацікавленості інвесторів поки що не дають підстав для покращення ситуації.

Безумовно, зобов’язання перед державою на соціальні заходи повинні виконуватись у першу чергу, але відсутність чіткої державної політики на енергетичному ринку з року в рік тільки погіршує стан вітчизняних вугледобувних підприємств.  

Завершуючи зустріч, Ольга Шарунова доручила скласти звернення до ДП «Держвуглепостач» з проханням налагодити збут готової вугільної продукції, що накопичилася на складах обох підприємств, а також розрахуватися за вже відвантажену продукцію. Водночас, очільниця висловила й надію, що складна ситуація з вугільними підприємствами, яка вже давно набула хронічної форми, все ж таки поліпшиться, адже вугілля для України має стратегічне значення. А для цього, за допомогою держави, галузь повинна бути виведена на рівень беззбитковості та платоспроможності.

background Layer 1