Пропустити навігацію

«Пенсійний фонд у смартфоні»

З осені минулого року для зручності власників  смартфонів та планшетів розпочав роботу новий електронний сервіс – мобільний додаток «Пенсійний фонд».  Його версії для пристроїв з операційними системами Android розміщені в Google Play та AppStore відповідно. Завантаживши цей мобільний додаток, ви отримаєте доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду України у зручному форматі зі смартфону чи планшету, що дозволить контролювати  необхідну інформацію у будь-який час та перебуваючи будь-де.

Зокрема, пенсіонери можуть відслідковувати усі дані з власної пенсійної справи, де зазначені вид і сума призначеної пенсії, до того ж – з урахуванням усіх надбавок, підвищень, грошових допомог, індексацій та інших доплат. Особливо актуальним стає використання мобільного додатку, коли необхідно довідатися розміри пенсії після проведених перерахунків, у тому числі, які проходять у автоматизованому режимі. Такими, наприклад, стали перерахунки пенсій, проведені з 1 грудня минулого та 1 січня поточного  року у зв’язку із зміною розміру прожиткового мінімуму й  мінімальної заробітної плати.  

Доступний та зручний механізм отримання інформації через мобільний додаток не менш цікавий і для працюючих громадян, які можуть отримувати доступ до особистих відомостей з Реєстру застрахованих осіб щодо своїх анкетних даних, заробітної плати та набутого страхового стажу. А значить легко перевіряти накопичення свого страхового стажу для майбутньої пенсії.

Крім того, усім категоріям громадян забезпечена можливість:

* переглядати стан опрацювання звернень до Фонду, в тому числі прикріплених до звернень документів; 

* верифікувати документи, довідки, сформовані в особистому електронному кабінеті; 

* одержувати та переглядати повідомлення від Пенсійного фонду України.

Найближчим часом будуть реалізовані ще й такі  можливості: подання документів для призначення/перерахунку пенсій в «один дотик» (Е-пенсія); зміна параметрів інформування; запис на прийом у відділи обслуговування; перегляд електронних листків непрацездатності по застрахованій особі; подання запитів на формування електронних листків непрацездатності застрахованою особою; погодження щодо реєстрації електронних листків непрацездатності по зверненню страхувальників.

Щоб скористатися мобільним додатком «Пенсійний фонд», потрібно мати ключ кваліфікованого електронного підпису (раніше він називався електронний цифровий підпис), який дозволяє використовувати повний набір можливостей.

Реєстрація у кабінеті користувача або кабінеті страхувальника відбувається за його допомогою.  Ключ кваліфікованого електронного підпису можна безкоштовно отримати в Акредитованих  центрах сертифікації ключів (АЦСК), роботу з якими підтримує Пенсійний фонд (з переліком можна ознайомитись на вебпорталі). Наприклад, його безкоштовно всім громадянам надають органи Державної фіскальної служби, а також своїм клієнтам –  акціонерне товариство комерційний банк  «Приватбанк» та акціонерне товариство  «Держаний ощадний банк України».

Для пенсіонерів та застрахованих осіб існує ще одна можливість реєстрації в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг – за допомогою логіну та паролю, який надасть фахівець Фонду у відділі обслуговування громадян (сервісному центрі). У цьому випадку отримувати ключ кваліфікованого електронного підпису немає необхідності, але перелік активних сервісів буде обмежено.

Якщо виникли запитання щодо використання дистанційних сервісів, фахівці пенсійної служби Луганської області завжди допоможуть вам зареєструватися на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду, нададуть детальні консультації своїм клієнтам у телефонному режимі або безпосередньо на особистому прийомі.

Заходьте на вебпортал Пенсійного фонду України за адресою: http://portal.pfu.gov.ua  реєструйтеся та користуйтеся всім спектром його електронних послуг!

1 1 1024x765 - «Пенсійний фонд у смартфоні»

 

background Layer 1